Mimoriadna správa! Bratislavu zasiahla rekordne silná vlna koronavírusu, bude zasadať pandemická komisia vlády

3. septembra 2020

V Bratislave včera zaznamenali najvyšší počet novonakazených koronavírusom od začiatku pandémie.

a Slovensku v stredu (2. 9.) pribudlo 121 nakazených novým koronavírusom, ich doterajší celkový počet stúpol na 4163. Pozitívne vzorky odhalili z 3519 testov, ktoré sa v stredu urobili. Z ochorenia sa vyliečilo 94 pacientov, pribudli štyri úmrtia. Informuje o tom Národné centrum zdravotníckych informácií na webovej stránke covid-19.nczisk.sk.

Pozitívne testovaní boli vyšetrení v okresoch Bratislava (44), Nitra (12), Michalovce (10), Tvrdošín (7), Liptovský Mikuláš (6), Prešov (6), Malacky (3), Nové Zámky (3), Senec (3), Trenčín (3), Zvolen (3), Banská Bystrica (2), Rožňava (2), Skalica (2), Trnava (2). Po jednom prípade zaznamenali v Bardejove, Brezne, Dunajskej Strede, Galante, Námestove, Piešťanoch, Poprade, Považskej Bystrici, Púchove, Sabinove, Sobranciach, Turčianskych Tepliciach a Žiline. Je medzi nimi 63 žien a 58 mužov, sú vo veku od štyroch do 81 rokov.

V nemocniciach je s ochorením COVID-19 alebo s podozrením naň hospitalizovaných 105 ľudí, z nich potvrdené ochorenie má 70 pacientov, informuje o tom Ministerstvo zdravotníctva SR na sociálnej sieti. Na JIS je desať ľudí, podporu umelej pľúcnej ventilácie potrebuje šesť pacientov.

Počet ukončených laboratórnych testov dosiahol 343.642. Počet potvrdených úmrtí v súvislosti s ochorením COVID-19 stúpol na 37. Počet aktívnych prípadov na Slovensku je aktuálne 1509.

Celkovo sa z ochorenia zotavilo 2617 ľudí.

Veľký problém hlási najmä Bratislava, kde sa objavilo najviac novonakazených za jeden deň od začiatku pandémie. Minister zdravotníctva Marek Krajčí zvolal Pandemickú komisie vlády, zasadanie bude v piatok.

Materskú školu (MŠ) na Haburskej ulici v bratislavskej mestskej časti Ružinov uzatvorili. V stredu (2. 9.) v neskorých večerných hodinách bolo u jedného z detí potvrdené ochorenie COVID-19. Na sociálnej sieti o tom informuje starosta Ružinova Martin Chren.

Starosta tvrdí, že dieťa ešte začiatkom minulého týždňa chodilo do tejto MŠ počas prázdninovej prevádzky. „V stredu ani v posledných dňoch minulého týždňa v škôlke toto dieťa už nebolo, takže rozhodnutie regionálneho úradu verejného zdravotníctva o uzatvorení škôlky vnímame ako dôležitú prevenciu,“ poznamenal starosta. Ako tvrdí, zatiaľ nie je dôvod, aby rodičia podľahli panike alebo stresu.

Chren informuje, že riaditeľka MŠ je od rána v kontakte s rodičmi. Tí, ktorých deti mohli byť s diagnostikovaným škôlkárom v kontakte, dostanú pokyny o tom, ako majú dodržiavať karanténu a ako sa majú dať testovať.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*