Mimoriadna správa! ÚVZ informoval o zmene opatrení, kde a pre koho sú povinné respirátory?

9. júna 2022

Mikasov úrad opäť zmenil protipandemické opatrenia. Respirátory sú povinné, pre koho platí výnimka a kde ho po novom musíme mať na tvári?

 Výnimky z povinného nosenia respirátorov sa rozšíria. Od 13. júna budú platiť aj pre zamestnancov zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov a zamestnancov, u ktorých na základe vyjadrenia pracovnej zdravotnej služby alebo dohody medzi zamestnávateľom a zástupcami zamestnancov pracovné podmienky alebo spôsob práce neumožňujú nosenie respirátora. Vyplýva to z vyhlášky Úradu verejného zdravotníctva (ÚVZ) SR. TASR o tom informovala hovorkyňa úradu Daša Račková.

V prípade zamestnancov, ktorí doteraz mohli v odôvodnených prípadoch namiesto respirátora nosiť rúško, sa zároveň okrem medicínskych dôvodov zaraďuje aj situácia, keď na základe vyjadrenia pracovnej zdravotnej služby alebo dohody medzi zamestnávateľom a zástupcami zamestnancov pracovné podmienky alebo spôsob práce neumožňujú nosenie respirátora.

Račková pripomenula, že nová vyhláška nesprísňuje povinnosť nosenia respirátora. V súčasnej epidemiologickej situácii nie je prekrytie dýchacích ciest podľa nej povinné v exteriéroch ani vo väčšine interiérov. Respirátor je naďalej povinný pre personál i návštevníkov zdravotníckych zariadení a zariadení sociálnych služieb, pacientov v čakárňach u lekára i zákazníkov lekární.

Daj vedieť svojím priateľom

4 komentárov na “Mimoriadna správa! ÚVZ informoval o zmene opatrení, kde a pre koho sú povinné respirátory?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*