Minister Érsek potvrdil, že pri obci Blatná na Ostrove neunikli škodlivé látky

18. januára 2019

BRATISLAVA 18. januára (WebNoviny.sk) – Na stavbe rýchlostnej cesty R7 medzi obcami Blatná na Ostrove a Lehnice neunikli do ovzdušia žiadne kontaminované látky. V piatok to potvrdil minister dopravy a výstavby Árpád Érsek, ktorý bol situáciu na mieste osobne skontrolovať.

Zasahujúce zložky nenamerali žiadne nebezpečné látky v ovzduší a išlo len o falošný poplach. Som rád, že aj takýto prípad nás všetkých preveril, aby sme boli vždy pripravení a vedeli včas reagovať na podobné situácie,“ povedal Érsek.

Merania s negatívnym výsledkom

Záchranári, polícia aj hasiči vo štvrtok zasahovali medzi Blatnou na Ostrove a Lehnicami, kde pri stavbe rýchlostnej cesty R7 malo zdravotné problémy 16 robotníkov. Záchranári mali podozrenie, že unikla nebezpečná látka.

Zasahujúci hasiči vykonali všetky potrebné úkony na dekontamináciu postihnutých, zároveň vykonali aj merania, no s negatívnym výsledkom.

Išlo o planý poplach

Merania na škodlivé látky vykonali aj Kontrolné chemické laboratóriá, ktoré taktiež v ovzduší nenamerali žiadne nebezpečné látky. Zároveň sa u robotníkov nepotvrdili žiadne zo spomínaných zdravotných ťažkostí, ktoré boli prvotne hlásené od oznamovateľa udalosti.

Výsledky meraní potvrdili, že išlo o planý poplach,“ uviedla na záver hovorkyňa ministerstva dopravy Karolína Ducká s tým, že aj zhotoviteľ stavebných prác potvrdil, že v danej sa oblasti nevykonávali žiadne úkony, ktoré by mohli ohroziť zdravie a bezpečnosť robotníkov.

Viac k témam: Kontrolné chemické laboratóriá, nebezpečná látka, rýchlostná cesta R7
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Érsek potvrdil, že pri obci Blatná na Ostrove neunikli škodlivé látky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*