Minister Gál sa stretol so sudcom Trubanom, ktorého meno sa údajne spomína v „motákoch“ Kočnera

21. januára 2020

21.1.2020 (Webnoviny.sk) – Minister spravodlivosti Gábor Gál (Most-Híd) sa ešte v pondelok 20. januára stretol s predsedom Špecializovaného trestného súdu Michalom Trubanom.

Údajné kontakty na závadové osoby

Od šéfa súdu žiada minister písomné vysvetlenie medializovaných prípadov pre údajné Trubanove kontakty na závadové osoby. Agentúru SITA o tom informoval tlačový odbor rezortu spravodlivosti. Ešte minulý pracovný týždeň preto žiadala odvolanie Trubana opozičná strana Sloboda a Solidarita (SaS).

„Minister spravodlivosti sa v pondelok osobne stretol s predsedom Špecializovaného trestného súdu Michalom Trubanom, od ktorého požadoval vysvetlenie medializovaných informácií v súvislosti s jeho úkonmi. Niektoré medializované informácie predseda súdu vyvrátil, preto ho minister požiadal, aby svoje tvrdenia podložil dôkazmi písomne,“ informoval tlačový odbor v stanovisku.

Kočnerove „motáky“ z väzby

Meno šéfa súdu sa malo údajne objaviť aj v odkazoch Mariana Kočnera z väzby na takzvaných motákoch. Dcéru predsedu súdu, Natáliu Trubanovú, navyše náhodným výberom ustanovili ako náhradnú advokátku Kočnera v prípade, ak by bol jeho súčasný právnik Marek Para potrestaný Slovenskou advokátskou komorou.

Smer-SD je podľa odborníkov národne populistická strana, má klesajúcu tendenciu a môže sa radikalizovať

22.2.2020 (Webnoviny.sk) - Parlamentné voľby na Slovensku v roku 2020 sú kritické. Zhodli sa na...

Para, ktorý zastupuje Kočnera v kauze vraždy novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice Martiny Kušnírovej, sa totiž spomína v prípade možného ovplyvňovania procesov. Obžaloba tvrdí, že Kočner si vraždu Kuciaka objednal. K vražde sa už medzičasom priznal strelec Miroslav Marček a aj sprostredkovateľ Zoltán Andruskó. Truban akékoľvek kontakty s obžalovaným Kočnerom odmietol.

Viac k témam: minister spravodlivosti SR, Súd v prípade vraždy novinára Jána Kuciaka
Zdroj: Webnoviny.sk – Minister Gál sa stretol so sudcom Trubanom, ktorého meno sa údajne spomína v „motákoch“ Kočnera © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*