Mládeži v Luhanskej oblasti chcú nasilu vnútiť ruské pasy, hrozia nevydaním stredoškolského vysvedčenia

18. augusta 2023

18.8.2023 (SITA.sk) – Rusko plánuje v Luhanskej oblasti nútene distribuovať ruské pasy mládeži vo veku 14 až 18 rokov. V piatok to uviedlo ukrajinské Národné centrum odporu.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Rusmi dosadení predstavitelia v oblasti sú totiž podľa centra nespokojní s malým podielom ľudí s ruskými pasmi. Mladých ľudí budú preto nútiť, aby prijali ruské pasy do 1. októbra. Informuje o tom web Kyiv Independent. Podľa Národného centra odporu budú do všetkých okupovaných okresov vyslané komisie, aby hľadali tínedžerov bez ruských pasov.

S týmto cieľom budú chodiť po domoch ,dobrovoľníci‘ z kremeľského mládežníckeho hnutia, ktorí pricestovali z Ruskej federácie,“ konštatovalo centrum.

Ukrajinské Centrum národného odporu predtým už tento týždeň uviedlo, že ruské úrady v okupovaných regiónoch Ukrajiny pohrozili, že nevydajú stredoškolské vysvedčenia študentom, ktorí nesúhlasili s prijatím ruských pasov.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine – august 2023 (fotografie)

Viac k témam: Luhanská oblasť, Pas, Ruské pasy, rusko-ukrajinský konflikt, Zahraničie
Zdroj: SITA.sk – Mládeži v Luhanskej oblasti chcú nasilu vnútiť ruské pasy, hrozia nevydaním stredoškolského vysvedčenia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*