Na šesť rokov odňatia slobody nepodmienečne za drogový zločin odsúdili bývalého policajta a dôchodcu

17. januára 2019

BANSKÁ BYSTRICA 17. januára (WebNoviny.sk) – Na šesť rokov odňatia slobody nepodmienečne za drogový zločin odsúdil Okresný súd v Rimavskej Sobote bývalého policajta 40-ročného Radoslava Krakovského z Košíc a 68-ročného dôchodcu Jána Škvareniaka z Rimavskej Soboty.

Menšie dávky

Obaja sa voči tomu odvolali, ale expolicajt svoj návrh stiahol ešte pred odvolacím konaním a dôchodca Škvareniak tak urobil až dnes na pôde odvolacieho senátu Krajského súdu v Banskej Bystrici. Tým sa prvostupňový rozsudok pre policajta i dôchodcu stal právoplatný.

Odsúdenci priznali, že svoje obchody s pervitínom uskutočňovali najneskôr od augusta 2017 do apríla minulého roku. Krakovský, ktorý bol v tom čase príslušníkom poriadkovej polície na Krajskom riaditeľstve v Košiciach, získaval pervitín v okrese Senec. Najmenej v štyroch prípadoch ho predal dôchodcovi Škvareniakovi. Ten drogu rozvážil na menšie dávky a predal so ziskom najmenej piatim osobám.

Obchodníci s pervitínom „dostali po prstoch“ 30. apríla 2018. Vtedy ich Národná protidrogová jednotka zadržala v Rimavskej Sobote in flagranti. Krakovský doviezol drogu, z ktorej bolo možné vyrobiť minimálne 1 969 bežných jednotlivých dávok v hodnote najmenej päťtisíc eur. Dôchodca mal za to zaplatiť minimálne tritisíc eur. Policajt mal pripravených aj ďalších takmer 21 gramov pervitínu, ale obchod s nimi závisel od toho, či má záujem dôchodca.

Bezúhonný život

Dvojicu dílerov drog zadržali a obvinili z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok vo väčšom rozsahu v spolupáchateľstve. Na súde sa obaja delikventi k drogovej trestnej činnosti ako forme zárobku priznali a oľutovali. Dostali tresty každý po šesť rokov odňatia slobody nepodmienečne. Hrozil im trest v sadzbe, kde je spodná hranica až desať rokov.

Súd však zohľadnil ich priznanie, napomáhanie pri objasňovaní skutku a dovtedajší bezúhonný život. Obom súdy nariadili aj dvojročný ochranný dohľad. Suma tritisíc eur, ktorú mal dôchodca na drogy, prepadla v prospech štátu. Krakovského, ktorý bol v služobnom pomere od roku 2004, prepustili z polície v auguste 2018.

Viac k témam: drogy, pervitín
Zdroj: Webnoviny.sk – Na šesť rokov odňatia slobody nepodmienečne za drogový zločin odsúdili bývalého policajta a dôchodcu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*