Na severozápadné pobrežie USA sa rúti hurikán Sally, v oblasti hrozia historické záplavy

16. septembra 2020

16.9.2020 (Webnoviny.sk) – Silný dážď a povodne zasiahli časti pobrežia severozápadnej Floridy a štátu Alabama, ku ktorému sa pomaly blíži hurikán Sally, pričom hrozí až 76 centimetrov zrážok a historické záplavy.

Podľa amerického Národného centra pre hurikány sa očakáva, že Sally sa na pevninu dostane v priebehu stredy rýchlosťou len tri kilometre za hodinu. Epicentrum k pevnine dorazí pravdepodobne v Alabame pri hraniciach s Floridou.

Americké Národné centrum pre hurikány predpokladá, že Sally na pevnine zostane hurikánom prvej kategórie, pričom dodalo, že „pravdepodobné sú historické, život ohrozujúce náhle povodne“. „Budú to historické záplavy,“ povedala Stacy Stewartová, špecialistka centra pre hurikány. „Ak ľudia bývajú neďaleko riek a potokov, musia sa evakuovať,“ dodala.

Americký prezident Donald Trump ešte v pondelok vyhlásil stav núdze pre časti štátov Louisiana, Mississippi a Alabama a na Twitteri uviedol, že obyvatelia by sa mali zapísať do zoznamov štátnych a miestnych úradov.

Horúca správa! Minister Krajči avizuje prísne opatrenia proti šíreniu Covid-19

Slovensko dnes zaznamenalo rekordný počet novonakazených koronavírusom. Minister zdravotníctva Marek Krajčí vystúpil na tlačovom brífingu po zasadnutí vlády....

Viac k témam: extrémne počasie, hurikán Sally, záplavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Na severozápadné pobrežie USA sa rúti hurikán Sally, v oblasti hrozia historické záplavy © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*