Na stavbe v Košiciach nelegálne pracovali nielen cudzinci, polícia odhalila aj niekoľko Slovákov

11. februára 2019

BRATISLAVA 11. februára (WebNoviny.sk) – Nelegálne zamestnaných cudzincov, ale aj Slovákov, odhalili policajti národnej jednotky Úradu hraničnej a cudzineckej polície spolu s policajtmi z mobilnej jednotky z Prešova a pracovníkmi inšpektorátu práce na stavenisku v Košiciach.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Prezídia PZ Denisa Baloghová, kontrole podrobilo 85 osôb, z toho bolo 78 Slovákov a sedem Ukrajincov. Výsledky prekvapili aj samotných kontrolórov. Všetci siedmi cudzinci pracovali na stavbe nelegálne. Rovnako však na tom bolo aj 14 Slovákov.

Tieto prípady budú pracovníci inšpektorátu práce riešiť vo svojej kompetencii. Ukrajincov policajti predviedli na oddelenie a vydali im rozhodnutie o administratívnom vyhostení s určenou lehotou na vycestovanie v lehote siedmich dní. V podobných akciách bude polícia aj naďalej pokračovať.

Viac k témam: čierna práca, Inšpektorát práce, nelegálna práca, Polícia SR
Zdroj: Webnoviny.sk – Na stavbe v Košiciach nelegálne pracovali nielen cudzinci, polícia odhalila aj niekoľko Slovákov © SITA Všetky práva vyhradené.

Video: V prípade o obchodovania s mladými dievčatami polícia na Liptove zadržala dvoch ľudí

BRATISLAVA 17. apríla (WebNoviny.sk) - Od skorého rána zasahujú policajti Národnej jednotky boja proti nelegálnej migrácii v okrese Liptovský Mikuláš. Ide o prípad obchod...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*