NAKA začala trestné stíhanie pre prípravu vraždy Lipšica a Žilinku, vo vyšetrovaní figuruje známe meno

29. januára 2019

BRATISLAVA 29. januára (WebNoviny.sk) – Národná kriminálna agentúra začala trestné stíhanie vo veci pre prípravu vraždy prokurátora Maroša Žilinku a právnika a bývalého ministra vnútra Daniela Lipšica. Informuje o tom Denník N s tým, že informácie potvrdil zdroj z prostredia orgánov činných v trestnom konaní.

„Oficiálne začatie vyšetrovania vychádza z ešte v októbri publikovaných informácií, podľa ktorých jeden z obvinených vo veci vraždy Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej Zoltán A. vypovedal, že neskôr malo dôjsť aj k likvidácii týchto dvoch osôb,“ píše denník.

Vyšetrovanie podľa denníka aj v tomto prípade smeruje tak ako aj vražda novinára Kuciaka k objednávateľovi Marianovi K. „Ten neznášal Lipšica aj Žilinku. Konflikt s Lipšicom mal Marian K. niekoľko rokov a verejne ponúkal odmenu za akékoľvek informácie o ňom,“ pripomína Denník N.

Bývalý Lipšicov štátny tajomník Žilinka je zase podľa denníka prokurátor, ktorý dozoruje kauzu Technopol Servis, kde sú už teraz obvinené viaceré Marianovi K. blízke osoby.

Ani Lipšic, ani Žilinka sa podľa denníka k objednávke svojej vraždy nechcú vyjadrovať. „V prípade Lipšica to však znamená, že sa možno bude musieť vzdať zastupovania rodiny Jána Kuciaka a Martiny Kušnírovej, keďže bude sám poškodený,“ dodal Denník N.

Viac k témam: NAKA Národná kriminálna agentúra, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – NAKA začala trestné stíhanie pre prípravu vraždy Lipšica a Žilinku, vo vyšetrovaní figuruje známe meno © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*