Nepálska polícia hľadá nasledovníkov duchovného vodcu, mnohí ho považujú za reinkarnáciu Budhu

21. januára 2019

KÁTHMANDU 21. januára (WebNoviny.sk) – Nepálska polícia pátra po piatich nezvestných nasledovníkoch duchovného vodcu Rámu Bahadura Bamdžana, ktorého niektorí veriaci považujú za reinkarnáciu Budhu.

Uma Prasad Čaturbedi z nepálskeho Ústredného vyšetrovacieho úradu informoval, že polícia vykonala razie v troch Bamdžanových táboroch a jeho počas pátrania držia pod prísnym dohľadom.

Úrady už pátrali aj v džungli v okolí táborov, pretože dostali informácie, že by tam mohli byť pochované telá. Žiadne ale nenašli. Rodiny nezvestných sa na úrady obrátili so žalobami.

Rám Bahadur Bamdžan, známy aj ako Malý Budha, sa v roku 2005 preslávil v južnom Nepále, keď mnohí začali veriť, že niekoľko mesiacov bez pohybu, jedla či vody meditoval pod stromom. Dvadsaťosemročný muž čelí obvineniam zo sexuálneho aj fyzického napadnutia svojich nasledovníkov a aj napriek tomu zostáva obľúbený.

Ľudia ho navštevujú v spomínaných táboroch, pričom veria, že je reinkarnáciou Gautamu Siddhárthu, ktorý sa narodil na juhozápade Nepálu zhruba pred 2 500 rokmi a neskôr sa začal nazývať Budha. Budhistickí učenci sú však voči Bamdžanovi skeptickí.

Viac k témam: nasledovníci, polícia, vodca
Zdroj: Webnoviny.sk – Nepálska polícia hľadá nasledovníkov duchovného vodcu, mnohí ho považujú za reinkarnáciu Budhu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*