Nočný život v Nitre by mal byť bezpečnejší, mesto nainštalovalo na verejné osvetlenia novinku

24. januára 2019

NITRA 24. januára (WebNoviny.sk) – Na uliciach Mostná a Kmeťkova, kde je sústredený nočný život Nitry, nainštalovalo mesto v novembri otočné kamery a SOS tlačidlá. Na nových stĺpoch verejného osvetlenia je 42 kamier s vysokým rozlíšením a 17 SOS tlačidiel.

Cieľom je zvýšenie bezpečnosti na týchto uliciach, kde sa v minulosti stalo niekoľko incidentov, ktoré sa skončili zraneniami alebo dokonca aj tragicky.

Po stlačení kontaktujú dispečera

Kamery sú inštalované po celej Mostnej ulici v smere od kruhového objazdu až po odbočku na Farskú ulicu, ďalšie štyri sú na priľahlej Kmeťkovej ulici. „V podstate sú na každých sto metroch,“ informoval zástupca náčelníka Mestskej polície v Nitre Silvester Nitry.

Podľa Nitryho zatiaľ ešte nezaznamenali ani jedno reálne volanie o pomoc prostredníctvom SOS tlačidla, zaznamenali len „pokusné alebo náhodné“ stlačenia. Pri stlačení SOS tlačidla sa rozsvieti kritické miesto na mape s obrazom inkriminovaného miesta.

Občanov môžem ubezpečiť, že po zhodnotení reálnej situácie dispečerom sa polícia vie okamžite skontaktovať s osobou, ktorá tlačidlo použila a zasiahnuť,“ hovorí Nitry.

Ako dodal, bitky sú na týchto uliciach takmer na dennom poriadku, policajti od seba odtŕhajú podgurážených návštevníkov. Najrušnejšie tu býva v noci zo stredy na štvrtok, z piatka na sobotu a zo soboty na nedeľu.

Nové wifi pripojenie

Ako uviedla Ľudmila Synaková z nitrianskej radnice, kamery s 360-stupňovým pokrytím nepretržite snímajú túto časť mesta posiatu barmi a diskotékami. Kamery tu síce boli aj doteraz, ale stacionárne.

Tie však nestačili pokrývať celé územie a keďže verejnosť a najmä občania bývajúci v tejto časti mesta neustále poukazovali na rušenie nočného pokoja, radnica sa rozhodla zvýšiť monitoring otočnými kamerami a SOS tlačidlami,“ poukázala Synaková.

Na Mostnej ulici mesto vymenilo 39 stĺpov verejného osvetlenia s LED svietidlami, na Kmeťkovej 14. Okrem kamier a SOS tlačidiel sú novinkou na stĺpoch aj nabíjačky na mobil a wifi pripojenie.

Viac k témam: kamera, polícia, SOS tlačidlo
Zdroj: Webnoviny.sk – Nočný život v Nitre by mal byť bezpečnejší, mesto nainštalovalo na verejné osvetlenia novinku © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*