Nórski biatlonisti vyhrali v Oberhofe štafetu šiestykrát za sebou, Slováci išli najlepšie v sezóne

11. januára 2020

11.1.2020 (Webnoviny.sk) – Vynikajúca séria biatlonistov Nórska pokračuje ďalej. Zverenci trénera Siegfrieda Mazeta ovládli v rámci Svetového pohára už šieste štafetové preteky za sebou, hoci im v nemeckom Oberhofe chýbal líder celkového poradia Johannes Thingnes Bö. Slovenskí reprezentanti v polovici pretekov figurovali v elitnej desiatke, napokon skončili na 18. pozícii.

Nóri sa od začiatku držali na popredných priečkach a ešte do piatej streľby im senzačne robili spoločnosť Bielorusi. Následne sa severania osamostatnili na prvej pozícii a vyzeralo to na ich ďalšie jednoznačné víťazstvo.

Vetle Sjaastad Christiansen sa však na záverečnej streľbe v stoji nevyhol trestnému okruhu, a tak musel zviesť bežecký súboj s Francúzom Quentinom Fillonom Mailletom. Napokon ho na cieľovej rovinke predbehol a postaral sa o predĺženie nórskeho víťazného ťaženia. Tretí skončili domáci Nemci.

Michal Šíma a Martin Otčenáš predviedli na svojich úsekoch veľmi dobrý výkon. Dokopy potrebovali iba tri náhradné náboje a držali Slovensko na 10. mieste s mankom 75 sekúnd. Tretí úsek však Šimonovi Bartkovi nevyšiel, o čom svedčia tri trestné okruhy. Ešte horšie dopadol Tomáš Hasilla, ktorý pri streľbe v stoji sklopil iba jeden terč.

Napriek siedmim trestným kolám a najhoršej streleckej bilancii spomedzi všetkých tímov dosiahli zverenci Tomáša Kosa najlepší výsledok v sezóne, keďže v Östersunde a Hochfilzene skončili zhodne na 19. pozícii.

Svetový pohár 2019/2020 v biatlone

• 4. kolo – Oberhof (Nem.)

Štafeta mužov na 4x 7,5 km: 1. Nórsko (Lars Helge Birkeland, Erlend Bjöntegaard, Johannes Dale, Vetle Sjaastad Christiansen) 1:19:32,3 h (2+8), 2. Francúzsko (Emilien Jacquelin, Martin Fourcade, Simon Desthieux, Quentin Fillon Maillet) +4,4 s (2+6), 3. Nemecko (Philipp Horn, Johannes Kühn, Arnd Peiffer, Benedikt Doll) +48,2 (2+14), 4. Rusko (Said Karimulla Chalili, Jevgenij Garaničev, Nikita Poršnev, Eduard Latypov) +1:09 min (0+9), 5. Bielorusko (Anton Smolski, Sergej Bočarnikov, Raman Jaljotnau, Nikita Lobastov) +1:54 (1+12), 6. Slovinsko (Miha Dovžan, Jakov Fak, Klemen Bauer, Rok Tršan) +2:43,7 (0+14), … 18. Slovensko (Michal Šíma, Martin Otčenáš, Šimon Bartko, Tomáš Hasilla) +5:59,4 min (7+12)

Viac k témam: biatlon, Svetový pohár v biatlone
Zdroj: Webnoviny.sk – Nórski biatlonisti vyhrali v Oberhofe štafetu šiestykrát za sebou, Slováci išli najlepšie v sezóne © SITA Všetky práva vyhradené.