Novozámčania hľadajú nového trénera, Maďar Majoross prijal lukratívnu ponuku zo zahraničia

27. mája 2023

27.5.2023 (SITA.sk) – Po necelých troch rokoch sa končí misia maďarského trénera Gergelya Majorossa na lavičke slovenského extraligového klubu HC Nové Zámky.

Vedenie klubu bolo vždy otvorené

Štyridsaťštyriročný kouč viedol Novozámčanov od januára 2021, keď nahradil Martina Hrnčára. Po skončení ročníka 2022/2023 sa rozhodol odísť a prijal lukratívnu zahraničnú ponuku. Informáciu priniesol oficiálny web „býkov“ z Nových Zámkov.

„Robím to nerád, ale nadišiel čas, aby som sa rozlúčil. Svoje pôsobenie v Nových Zámkoch som si užíval od samotného začiatku. Chcel by som sa poďakovať vedeniu klubu za dôveru, ktorú mi preukázalo. Prezident i riaditeľ klubu boli vždy otvorení mojim návrhom, nápadom i pripomienkam. Ďalej patrí obrovské ďakujem všetkým ľuďom okolo mužstva, vrátane členov realizačného tímu, a všetkým hráčom, s ktorými som mal možnosť pracovať v tomto období. Myslím si, že okrem tvrdej práce sme si užili aj veľa zábavy a máme na čo spomínať. V neposlednom rade ďakujem všetkým fanúšikom, ktorí podporujú novozámocký hokej. Je priam až neuveriteľné, ako oduševnene stoja za klubom v každej situácii. Po mojom príchode do klubu sme si s vedením určili nejaké ciele, ktoré mali spopularizovať hokej v meste, prilákať ľudí na štadión a posunúť klub medzi šesť najlepších tímov lige. Myslím si, že sa nám to podarilo,“ cituje Majorossa web slovenského extraligistu.

Dvakrát sa predstavili v play-off

Pod vedením maďarského kouča sa Novozámčania predstavili dvakrát v play-off, v ročníkoch 2020/2021 aj 2022/2023 vypadli vo štvrťfinále s HKM Zvolen.

Pred vedením klubu teraz stojí úloha nájsť trénerskú náhradu. „Vlastná tvár a herná identita by mala zdobiť Býkov aj v nadchádzajúcom ročníku. Meno nového hlavného trénera zverejníme v nasledujúcom období,“ referuje web HC Nové Zámky.

Viac k témam: Odchod trénera, Tréner
Zdroj: SITA.sk – Novozámčania hľadajú nového trénera, Maďar Majoross prijal lukratívnu ponuku zo zahraničia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*