Opozícia nesúhlasí s plánom koalície odsúvať zákony, ktoré parlament nestihne prerokovať

28. januára 2019

BRATISLAVA 28. januára (WebNoviny.sk) – Vládna koalícia chce návrhy zákonov, ktoré parlament nestihne prerokovať za plánované tri týždne, odsunúť na ďalšiu schôdzu. S tým však nesúhlasí opozícia.

„Tento postup neprispieva k dobrému fungovaniu parlamentu. V Českej republike si takto parlament tlačí pred sebou veľké množstvo zákonov,“ povedala v pondelok pre agentúru SITA predsedníčka poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Veronika Remišová.

Podľa Remišovej by poslanci mali sedieť v rokovacej sále, pokiaľ neprerokujú všetky zákony. Schôdza Národnej rady SR sa začína v utorok 29. januára. Na jeseň koalícia presadila, aby rokovacím dňom bol aj pondelok a predĺžila denné rokovanie zákonodarného zboru o dve hodiny.

Opozícia žiada, aby sa hlasovalo aj v piatky. „Je to normálny rokovací deň,“ uviedla Remišová s tým, že o tomto návrhu grémium zatiaľ nerozhodlo.

Viac k témam: Národná rada SR, OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti
Zdroj: Webnoviny.sk – Opozícia nesúhlasí s plánom koalície odsúvať zákony, ktoré parlament nestihne prerokovať © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*