Podľa nových pravidiel Talibanu je ženám zakázané hrať v afganských televíznych drámach

22. November 2021

Kábul, Afganistan (CNN) Ženám bude zakázané vystupovať v televíznych drámach v Afganistane na základe obmedzenia nových médií zo strany Talibanu, čo je posledné obmedzenie ženských slobôd od doby, keď sa pred troma mesiacmi chopila moci militantná skupina.

Podľa vládnych smerníc vydaných v nedeľu prevádzkovateľom vysielania sú zakázané všetky drámy, telenovely a zábavné programy so ženami.
Ministerstvo pre šírenie cnosti a prevenciu neresti vydalo osem smerníc týkajúcich sa toho, čo sa smie vysielať, ako prvé obmedzenia svojho druhu uvalené na sieť médií v krajine.
Medzi smernicami musia teraz moderátorky správ nosiť na obrazovke šatky. Podobne aj muži na obrazovke musia nosiť „správne oblečenie“, hoci smernice neurčujú, ktoré typy oblečenia sú považované za „správne“.
Ministerstvo dodalo, že by sa nemali vysielať filmy odporujúce islamskému právu a afganským hodnotám, rovnako ako zahraničné a domáce filmy, ktoré „propagujú cudziu kultúru a hodnoty“.
Pravidlá tiež uvádzajú, že zábavné a komediálne programy „by nemali byť založené na urážke ostatných“ ani „na urážke ľudskej dôstojnosti a islamských hodnôt“.
A konečne, televízne programy zobrazujúce “prorokov a spoločníkov” by sa nemali vysielať, uviedla.
Za predchádzajúcej vlády Talibanu – ktorá bola pri moci v rokoch 1996 až 2001 – bola televízia rovnako ako väčšina ostatných médií zakázaná.

Web: Aktualizované.sk

Zdroj: CNN

Česko má druhý prípad variantu omikron, ide o úzky kontakt prvej nakazenej osoby

8.12.2021 (Webnoviny.sk) - V Českej republike zistili druhý prípad nákazy variantom koronavírusu omikron. Potvrdila to v stredu...

Daj vedieť svojím priateľom

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*