Pontifikovi Jánovi Pavlovi I. pripísal pápež František zázrak, je o to bližšie k vyhláseniu za svätého

13. októbra 2021

13.10.2021 (Webnoviny.sk) – Svätá stolica uviedla, že Ján Pavol I. sa podieľal na zázračnom uzdravení 11-ročného dievčaťa v argentínskom Buenos Aires. To trpelo akútnym zápalom mozgových blán, septickým šokom a a ďalšími vážnymi zdravotnými problémami, pričom lekári dievča považovali za osobu na pokraji smrti.

Spomenuté blahorečenie je tretím a predposledným krokom ku kanonizácii. Na vyhlásenie za svätého musí byť Jánovi Pavlovi I. pripísaný ešte druhý zázrak.

Kardinál Albino Luciani bol 26. augusta 1978 zvolený za 263. pápeža katolíckej cirkvi. Vybral si meno Ján Pavol I., no vo funkcii dlho nepobudol. O 33 dní neskôr, 28. septembra, ho našli mŕtveho v posteli vo svojom vatikánskom byte. To vyvolalo špekulácie o tom, že ho zavraždili. Oficiálnou príčinou smrti bol však infarkt.

Viac k témam: Blahorečenie, Zdravie
Zdroj: Webnoviny.sk – Pontifikovi Jánovi Pavlovi I. pripísal pápež František zázrak, je o to bližšie k vyhláseniu za svätého © SITA Všetky práva vyhradené.

Miška nevysvetliteľne ochrnula z minúty na minútu, teraz pre ňu svitá nová nádej

27.10.2021 (Webnoviny.sk) - Miška Kevélyová ochrnula náhle na brigáde na Cypre. Mala 19 rokov. Ischémia miechy medzi stavcom C1 a C2 ju vyradila zo života, a lekári n...

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*