Rusi budujú bariéry pri vstupe do Sevastopoľského zálivu, chcú zabrániť ďalším ukrajinským útokom na Čiernomorskú flotilu

27. marca 2024

27.3.2024 (SITA.sk) – Ruská armáda na okupovanom ukrajinskom polostrove Krym buduje bariéry pri vstupe do Sevastopoľského zálivu, aby zabránila ďalším ukrajinským útokom na ruskú Čiernomorskú flotilu.

Uviedlo to v stredu na komunikačnej platforme Telegram partizánske hnutie Ateš, v ktorom pôsobia Ukrajinci a Krymskí Tatári, informuje web Kyiv Independent.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Po úderoch ukrajinských obranných síl strelami s plochou dráhou letu a námornými dronmi na bojové lode Jamal a Azov velenie ruskej Čiernomorskej flotily buduje nové bariéry pri vstupe do zálivu,“ konštatovalo hnutie Ateš.

Moskva podnikla niekoľko krokov na riešenie pretrvávajúceho ohrozenia Čiernomorskej flotily, vrátane toho, že tento mesiac vymenila veliteľa ruského námorníctva.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v marci 2024 (fotografie)

Viac k témam: Čiernomorská flotila, Ruská armáda, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi budujú bariéry pri vstupe do Sevastopoľského zálivu, chcú zabrániť ďalším ukrajinským útokom na Čiernomorskú flotilu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*