Rusi počas mesiaca útokov na Avdijivku prišli asi o desaťtisíc vojakov, hlási hlavný veliteľ ukrajinskej armády

10. novembra 2023

10.11.2023 (SITA.sk) – Hlavný veliteľ ukrajinských ozbrojených síl Valerij Zalužnyj uviedol, že počas mesiaca aktívnych útokov na Avdijivku v Doneckej oblasti ukrajinskí obrancovia pripravili o život asi 10-tisíc Rusov, zničili sedem lietadiel Su-25 a množstvo ďalšieho vybavenia.

„Mesiac, keď nepriateľ začal aktívne zaútočiť na Avdijivku. Mesiac krutých bojov, vytrvalosti a výkonov našich obrancov, ktorí naďalej hrdinsky držia obranu. Za tento čas naši vojaci zničili viac ako 100 nepriateľských tankov, ďalších 250 obrnených vozidiel, asi 50 delostreleckých systémov a sedem lietadiel Su-25. Celkové straty nepriateľa na živej sile predstavujú asi desaťtisíc ľudí,“ uviedol Zalužnyj na Facebooku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Veliteľ armády zároveň poďakoval brigádam, pechote, delostrelcom, tankistom, prieskumníkom, operátorom systémov protivzdušnej obrany a zdravotníkom brániacim Avdijivku.

Mesto Avdijivka je vnímané ako vstupná brána do mesta Doneck a ďalších oblastí na východe. Šéf vojenskej administratívy v Avdijivke Vitalij Barabaš pre spravodajskú televíziu Espreso TV povedal, že ruské sily ostreľujú mesto prakticky „nepretržite“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Rusi počas mesiaca útokov na Avdijivku prišli asi o desaťtisíc vojakov, hlási hlavný veliteľ ukrajinskej armády © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*