Šéf americkej diplomacie Mike Pompeo pricestoval do Maďarska, stretol sa aj s Viktorom Orbánom

11. februára 2019

BUDAPEŠŤ 11. februára (WebNoviny.sk) – Šéf americkej diplomacie Mike Pompeo je na návšteve Maďarska. V Budapešti sa stretol s nacionalistickým premiérom Viktorom Orbánom a ďalšími vysoko postavenými predstaviteľmi krajiny, aby upozornil na dôležitosť podpory demokracie a právneho štátu.

Cieľom jeho cesty po Európe je tiež poukázať na silnejúci vplyv Číny a Ruska v strednej Európe, a to najmä na závislosť regiónu od energií z Ruska a tiež na aktivity spoločnosti Huawei.

Podľa USA sa za expanziou značky v Európe, najmä v krajinách NATO, skrýva veľká bezpečnostná hrozba v oblasti informácií.

Pompeo prinesie rovnaké správy v utorok do Bratislavy a potom aj do Poľska, kde sa zúčastní na konferencii o situácii na Blízkom východe so zameraním na Irán. Svoje turné ukončí krátkymi zastávkami v Belgicku a na Islande.

J&T REAL ESTATE sprejazdnila na vlastné náklady Dúbravskú cestu v biznis zóne WESTEND

BRATISLAVA 16. apríla (WebNoviny.sk) - Celkové náklady na rekonštrukciu cesty a vybudovanie cyklotrasy a chodníka presiahli 200 000 EUR.Develop...

Viac k témam: Huawei, Spojené štáty americké
Zdroj: Webnoviny.sk – Šéf americkej diplomacie Mike Pompeo pricestoval do Maďarska, stretol sa aj s Viktorom Orbánom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*