Severná Kórea odpálila balistickú strelu dlhého doletu, Tokio komunikuje s Washingtonom a Soulom

18. februára 2023

18.2.2023 (SITA.sk) – Severná Kórea v sobotu pravdepodobne vystrelila balistickú raketu dlhého doletu. Zbor náčelníkov štábov juhokórejských ozbrojených síl v sobotu informoval, že Sever strelu odpálil okolo 17:22 miestneho času z oblasti Sunan v hlavnom meste Pchjongjang.

Testy balistických striel

Nachádza sa tam medzinárodné letisko a odtiaľ Kórejská ľudovodemokratická republika (KĽDR) v posledných rokoch vykonala väčšinu svojich testov medzikontinentálnych balistických striel.

Námestník japonského ministra obrany Toširó Ino uviedol, že očakávajú, že strela dopadla do vôd v japonskej výlučnej ekonomickej zóne, zhruba 200 kilometrov západne od ostrova Ošima.

Mimoriadne stretnutie

Úrad juhokórejského prezidenta Jun Sok-jola informoval, že v súvislosti s odpálením strely majú mimoriadne stretnutie. Tokio zas pre strelu podľa japonského premiéra Fumia Kišidu úzko komunikuje s Washingtonom a Soulom.

KĽDR odpálila strelu deň po tom, čo sa vyhrážala, že prijme ostré opatrenia proti Južnej Kórei a Spojeným štátom pre ich spoločné vojenské cvičenia. Bolo to prvé odpálenie rakety od 1. januára, keď Pchjongjang vykonal test rakety krátkeho doletu.

Viac k témam: Balistická raketa, Japonský premiér, Juhokórejský prezident
Zdroj: SITA.sk – Severná Kórea odpálila balistickú strelu dlhého doletu, Tokio komunikuje s Washingtonom a Soulom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*