Silné Zemetrasenie Otriaslo Juhozápadným Gréckom: Školy Evakuované, Bez Zranení

29. marca 2024

V piatok ráno zasiahlo juhozápadné pobrežie Grécka silné zemetrasenie s magnitúdou 5,8, spôsobujúc pocit neistoty a strachu medzi obyvateľmi. Epicentrum tejto prírodnej katastrofy sa nachádzalo približne 20 kilometrov pod morským dnom v blízkosti ostrovov Strofády v Iónskom mori, čo je asi 120 kilometrov juhozápadne od mesta Patra. Toto seizmické udalosť bolo cítiť po celom západnom Grécku, vrátane hlavného mesta Atény a ďalekého ostrova Kréta.

Napriek sile zemetrasenia úrady zatiaľ nehlásili žiadne zranenia ani škody a nebol vydaný ani varovný signál pred cunami. Informácie o zemetrasení poskytol aténsky geodynamický inštitút, ktorý tiež uviedol, že zemetraseniu predchádzalo slabšie zemetrasenie s magnitúdou 4,1.

Reakcie na tento prírodný jav boli okamžité. Obyvatelia regiónu Olympia opisovali veľmi silné otrasy a lokálne médiá informovali o preventívnej evakuácii niekoľkých škôl. Situácia vyvolala u ľudí strach a neistotu, hoci Grécko, ležiace v seizmicky aktívnej oblasti, zažíva zemetrasenia pomerne často. Väčšinou tieto udalosti nepredstavujú hrozbu pre obyvateľstvo ani infraštruktúru, no tento raz situácia vyústila v evakuáciu školských zariadení ako opatrenie na ochranu životov.

Foto: ilustračné

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*