Slová Matoviča majú ďalšiu dohru, na konzulát nasprejovali nápis „Meníme Slovensko za Krym“

5. marca 2021

5.3.2021 (Webnoviny.sk) – Na budove slovenského konzulátu v ukrajinskom Charkove sa vo štvrtok objavil nápis „Meníme Slovensko za Krym“. Miestni tak reagovali na nevydarený vtip slovenského premiéra Igora Matoviča o Zakarpatskej Ukrajine. Podľa portálu Ukrajinská Pravda o tom ako prvý informoval web Status Quo.

Ukrajinský minister zahraničných vecí Dmytro Kuleba kritizoval v stredu 3. marca slovenského premiéra Matoviča za jeho výroky vo vysielaní Rádia Expres z utorka 2. marca. Matovič na otázku, čo sľúbil Rusku za dodávku vakcín Sputnik V, odpovedal, že Zakarpatskú Ukrajinu.

Neskôr predseda slovenskej vlády doplnil, že nesľúbil nič a naznačil, že žartoval. „Nech ich vymení za niekoľko slovenských regiónov,“ napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter Kuleba. Doplnil, že je nešťastné, že „slovenský premiér svojimi nevhodnými vyjadreniami kazí nesmierne priateľské a úprimné vzťahy medzi Ukrajinou a Slovenskom“.

Matovič sa následne vo štvrtok ospravedlnil všetkým Ukrajincom za svoju neprimeranú reakciu, ktorá by mohla podkopať ich spravodlivé úsilie. Uviedol to vo svojom profile na sociálnej sieti. Doplnil, že postoj Slovenskej republiky k územnej celistvosti Ukrajiny bol vždy veľmi jasný. Zdôraznil tiež, že dodržiavanie medzinárodného práva je nevyhnutnosťou.

Putin chváli reakciu krajiny na pandémiu a vyzval na urýchlenie očkovania, Rusom sľúbil aj nové dávky

21.4.2021 (Webnoviny.sk) - Ruský prezident Vladimir Putin sa v stredu prihovoril národu a pochválil reakc...

Viac k témam: Charkov, premiér Slovenskej republiky
Zdroj: Webnoviny.sk – Slová Matoviča majú ďalšiu dohru, na konzulát nasprejovali nápis „Meníme Slovensko za Krym“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*