Smeráci chcú predčasné voľby skôr ako v septembri, poslanci majú rokovať o júnovom termíne (naživo)

16. februára 2023

16.2.2023 (SITA.sk) – Mimoriadna schôdza parlamentu k návrhu Smeru-SD na termín predčasných volieb 24. júna sa začne vo štvrtok o 14:00. Skupina poslancov v návrhu na júnový termín volieb uviedla, že vláda s obmedzenými kompetenciami nie je oprávnená a ani schopná plniť základné úlohy a zabezpečovať riadny chod ústavných orgánov.

„Vláda svojimi krokmi v ostatnom období naznačuje, že nechce rešpektovať obmedzenia dané Ústavou Slovenskej republiky a poverením prezidentky Slovenskej republiky, a preto je proti záujmom Slovenskej republiky, aby predlžovala túto agóniu bez ústavnej legitimity až do 30. septembra 2023,“ píše sa v odôvodnení.

Pod návrhom sú podpísaní poslanci Smeru-SD a traja nezaradení poslanci Tomáš Taraba, Štefan Kuffa a Filip Kuffa. Zrušiť chcú pôvodné schválené uznesenie o skrátení volebného obdobia, ktoré stanovilo termín predčasných volieb na 30. septembra s tým, že predseda Národnej rady SR má vyhlásiť voľby najneskôr 110 dní pred ich konaním.

Naživo: Rokovanie parlamentu

Viac k témam: Mimoriadna schôdza parlamentu, Predčasné voľby na Slovensku 2023, Rokovanie NR SR
Zdroj: SITA.sk – Smeráci chcú predčasné voľby skôr ako v septembri, poslanci majú rokovať o júnovom termíne (naživo) © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*