Tatar bol hviezdou zápasu, Boston aj bez Cháru zdolal lídra NHL a v Toronte padlo 14 gólov (video)

24. decembra 2019

24.12.2019 (Webnoviny.sk) – Tomáš Tatar bol jedným zo strojcov víťazstva hokejistov Montrealu na ľade Winnipegu 6:2 v pondelkovom zápase NHL.

Tatar strelil úvodné dva góly svojho tímu, keď v rozpätí 1:32 min na konci prvej tretiny otočil skóre z 0:1 na 2:1. Boli to v poradí štrnásty a pätnásty presný zásah v sezóne v podaní 29-ročného krídelníka, ktorý potvrdil pozíciu najproduktívnejšieho muža v tíme Canadiens.

Tatar v 37 zápasoch tohto súťažného ročníka pozbieral 32 bodov. Pre porovnanie vo svojej dosiaľ najúspešnejšej sezóne v NHL si vlani pripísal 58 bodov v 80 zápasoch.

Montrealu sa na „tripe“ darilo

Prvý gól strelil Tatar po ukážkovej presilovkovej kombinácii a skvelej krížnej prihrávke od Nicka Suzukiho, keď z ľavého útočného kruhu prekonal Laurenta Brossoita.

Onedlho nato slovenský útočník dostal puk za chrbát Brossoita bekhendom pomedzi jeho betóny po strele kapitána Sheu Webera.

Okrem Tatara strelil dva góly aj Philip Danault, brankár Carey Price mal 27 zákrokov. Montreal vyhral po šiesty raz z ostatných ôsmich zápasov a predvianočný „trip“ po klziskách súperov ukončil s bilanciou 3 víťazstvá – 1 prehra.

V tabuľke Východnej konferencie poskočil na ôsme miesto, Winnipeg je na Západe piaty. „Nechcem sám seba hodnotiť. Od toho sú iní ľudia. Myslím si, že víťaziť je zábava. Momentálne sa nám darí,“ cituje Tatara portál denníka Montreal Gazette.

Point tečoval Černákovu strelu

V 13-zápasovom predvianočnom kole NHL sa predstavili dokopy traja slovenskí hokejisti. Okrem Tatara bodoval aj Erik Černák, ktorý jednou asistenciou pomohol Tampe Bay k hladkému triumfu nad Floridou 5:1. Brayden Point skóroval už po 41 sekundách od úvodného buly, keď tečoval do bránky Floridy práve Černákovu strelu.

Dvadsaťdvaročný slovenský obranca v tejto sezóne nie je výrazne produktívny, v 32 zápasoch nazbieral iba 5 bodov (2+3), ale pravidelne bodyčekuje súperových hráčov a zbiera aj blokované strely. Černák odohral 17:15 min s bilanciou 1 asistencia, 3 „hity“, 1 zablokovaná strela a 1 plusový bod.

V tíme víťazov sa Point zaskvel 4 bodmi (1+3), dvojica Nikita Kučerov (1+2) a Victor Hedman (2+1) pridala po 3 body. Ruský „snajper“ Kučerov prekonal hranicu 500 bodov a 300 asistencií v NHL. Aktuálne má na konte 502 bodov za 201 gólov a 301 asistencií.

„Zdolali sme tím z divízie, ktorý prenasledujeme. Potrebujeme sa dostať vyššie a toto bol dobrý prvý krok,“ uviedol tréner Tampy Bay Jon Cooper na webe nhl.com. „Máme radi zápasy, v ktorých ide o veľa. Zvyčajne v nich hráme dobre, čo sme dnes potvrdili. Máme tri dni na to, aby sme dobili baterky a pokračovali v tomto trende,“ rád skonštatoval švédsky obranca „bleskov“ Victor Hedman.

Pánik odohral necelých osem minút

Boston aj bez kapitána Zdena Cháru a brankára Jaroslava Haláka v súboji dvoch najlepších tímov Východnej konferencie zdolal Washington 7:3. Domáci uštedrili hosťom štyri góly už v prvej tretine a zvíťazili nad nimi iba druhýkrát z posledných osemnástich zápasov. V tíme Washingtonu odohral útočník Richard Pánik iba necelých 8 minút s bilanciou 1 strela, 2 „hity“, 1 zablokovaná strela.

Chára pauzoval z dôvodu menšieho operačného zákroku na čeľusti, ktorú mal zlomenú počas finále play-off v uplynulej sezóne. Bruins doma zdolali Capitals prvýkrát od 6. marca 2014. „Nášho brankára Holtbyho sme v prvých 10-12 minútach v tom nechali samého. Iba sme zbierali trestné minúty a hrali sme zle,“ kriticky zhodnotil ruský kapitán Washingtonu Alexander Ovečkin.

Populárny „Ovi“ bol aktívny, osem striel premenil napokon aspoň na jeden gól, do štatistík pridal aj 6 „hitov“. V tejto sezóne má na konte už 23 gólov a je štvrtý v poradí strelcov NHL. Hráči Washingtonu celkovo až 42-krát vystrelili na bránku Bostonu, kým domácim stačilo na 7 gólov iba 17 striel.

„Slabo sme premieňali šance a súper si ich vytváral v našich oslabeniach. Mali sme veľmi veľa vylúčených. Ak mám vypichnúť sezónne negatívum po 39 zápasoch, tak je to práve vysoké číslo vylúčených hráčov,“ podotkol tréner Washingtonu Todd Reirden.

Minnesota – Calgary 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

New York Islanders – Columbus 2:3 (1:0, 1:2, 0:1)

Philadelphia – New York Rangers 5:1 (0:0, 1:1, 4:0)

Toronto – Carolina 8:6 (3:2, 0:3, 5:1)

Ottawa – Buffalo 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)

Nashville – Arizona 3:2 (1:0, 1:1, 1:1)

Chicago – New Jersey 1:7 (1:1, 0:4, 0:2)

Los Angeles – St. Louis 1:4 (1:4, 0:0)

Vancouver – Edmonton 4:2 (1:1, 0:1, 3:0)

Vegas – Colorado 3:7 (1:3, 1:2, 1:2)

Viac k témam: NHL
Zdroj: Webnoviny.sk – Tatar bol hviezdou zápasu, Boston aj bez Cháru zdolal lídra NHL a v Toronte padlo 14 gólov (video) © SITA Všetky práva vyhradené.