Trnava plánuje ďalšie obmedzenie herní, dotkne sa ich rozmiestnenia v rámci mesta

6. apríla 2021

6.4.2021 (Webnoviny.sk) – Trnava chystá ďalšie sprísnenie podmienok pre umiestňovanie herní s hazardnými hrami.

Podľa nového návrhu všeobecne záväzného nariadenia o hazardných hrách na území mesta Trnava budú môcť byť herne umiestnené najmenej 500 metrov od škôl, školských zariadení a internátov, ďalej od zariadení sociálnych služieb pre deti a mládež a zariadení pre liečbu závislostí.

Kratšia vzdialenosť

Vo vlani prijatom nariadení bola táto vzdialenosť určená na 200 metrov, sprísnenie navrhol poslanec Rastislav Mráz (KDH). O návrhu všeobecne záväzného nariadenia budú poslanci rokovať koncom apríla.

Trnava sa v roku 2020 pridala k tým samosprávam, ktoré využili zákonom danú kompetenciu a prostredníctvom nariadenia prijala reguláciu hazardných hier na svojom území. Aj vtedy prišiel s iniciatívou poslanec Rastislav Mráz.

Slavia Praha si vo futbalovej Európe urobila meno, káder „zošívaných“ stúpol na trhovej hodnote

21.4.2021 (Webnoviny.sk) - Spanilá jazda Slavie Praha futbalovou Európou sa síce nedávno skončila...

K okamžitému rušeniu prevádzok nedôjde

Od 1. novembra 2020 vstúpila do platnosti novela zákona o hazardných hrách, ktorá umožňuje samosprávam ešte viac obmedziť hazard v meste tým, že vzdialenosť herní od škôl a iných zariadení slúžiacich deťom môžu určiť až na 500 metrov.

Aj keby mestskí poslanci sprísnenie podmienok schválili, prevádzkovatelia hazardných hier, ktorí majú svoje herne v blízkosti škôl a ďalších inštitúcií nebudú musieť svoje prevádzky hneď rušiť. Ak majú udelenú licenciu, môžu do skončenia jej platnosti fungovať ako doteraz.

Viac k témam: hazardné hry, herňa, prevádzka
Zdroj: Webnoviny.sk – Trnava plánuje ďalšie obmedzenie herní, dotkne sa ich rozmiestnenia v rámci mesta © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*