Turistov v Slovenskom raji lákali najviac rokliny a Dobšinská ľadová jaskyňa, záujem stúpol aj o horskú cyklistiku

19. septembra 2021

19.9.2021 (Webnoviny.sk) – Turisti v Slovenskom raji a na južnom Spiši vyhľadávali počas leta najmä rokliny Slovenského raja, Dobšinskú ľadovú jaskyňu a počas horúcich letných dní aj priehradu Palcmanská Maša.

Medzi kultúrno-historickými atrakciami dlhodobo dominuje Spišská hrad. Pre agentúru SITA to uviedol Martin Pižem z Oblastnej organizácie cestovného ruchu (OOCR) Región Slovenský raj & Spiš. Informáciami o celkovom počte ubytovaných hostí v destinácií zatiaľ nedisponuje.

Vzrástol záujem o horskú cyklistiku

Z pohľadu aktivít návštevníkov regiónu v uplynulých dvoch rokoch začal podľa Pižema výraznejšie rásť záujem o horskú cyklistiku. „Veľmi nás to teší. Napĺňajú sa tak naše dlhoročné snahy o spropagovanie tejto športovej aktivity ako náplne aktívnej dovolenky,“ zhodnotil.

Prispieva k tomu podľa jeho slov postupné rozširovanie siete značených cykloturistických trás aj skvalitňovanie infraštruktúry a služieb pre cykloturistov. Rovnako tomu podľa neho pomáha aj nástup trendu elektrobicyklov. „Umožňujú zdolávať náročnejšie cykloturistické trasy cyklistom s rôznou úrovňou výkonnosti a fyzickej kondície,“ dodal.

Slovenskí hokejisti sa chystajú na Nemecký pohár, Ramsay nominoval hráčov najmä zo slovenskej a českej extraligy

26.10.2021 (Webnoviny.sk) - V nominácii slovenskej hokejovej reprezentácia na novembrový turnaj o Nemecký pohár v Krefelde figuruje aj 17-ročný útočník Filip Mešár....

Potlačiť chcú negatívne vplyvy sezónnosti

Cieľom OOCR je podľa Pižema návštevnosť čo najrovnomernejšie rozdistribuovať aj do iných, menej známych lokalít regiónu. Zároveň chcú potlačiť negatívne vplyvy sezónnosti a koncentrácie návštevníkov výlučne v letných mesiacoch.

Snažia sa tak propagovať krásy jesenného a zimného obdobia v Slovenskom raji a na južnom Spiši, a tak návštevníkov nabádať k ich objaveniu.

Viac k témam: cestovný ruch, Dobšinská ľadová jaskyňa, Národný park Slovenský raj, turisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Turistov v Slovenskom raji lákali najviac rokliny a Dobšinská ľadová jaskyňa, záujem stúpol aj o horskú cyklistiku © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*