Tusk a Juncker poslali premiérke Mayovej list, píšu jej o zmenách v dohode o brexite a „poistke“

14. januára 2019

LONDÝN 14. januára (WebNoviny.sk) – Predseda Európskej rady Donald Tusk a predseda Európskej komisie Jean-Claude Juncker poslali list britskej premiérke Therese Mayovej.

Politici kolegyni ponúkajú záruku, že najspornejšia časť ich dohody o odchode Británie z EÚ – takzvaná „poistka“ súvisiaca s udržaním otvorených hraníc medzi Severným Írskom a Írskom, je myslená ako dočasné opatrenie, ktoré „bude platiť len tak dlho, ako to bude nevyhnutné“. V liste tiež napísali, že už nebudú rokovať o zmenách v dohode.

Theresa Mayová v nedeľu vyzvala poslancov, aby v utorkovom hlasovaní v Dolnej snemovni britského parlamentu podporili jej dohodu o brexite. Uviedla, že ak to neurobia, vznikne riziko, že Británia odíde z Európskej únie bez dohody alebo sa brexit vôbec neuskutoční.

Ak sa nezrealizuje brexit, znamenalo by to „katastrofálne a neodpustiteľné narušenie dôvery v našu demokraciu,“ varovala predsedníčka vlády v britskom nedeľníku Sunday Express.

Viac k témam: brexit, Európska únia
Zdroj: Webnoviny.sk – Tusk a Juncker poslali premiérke Mayovej list, píšu jej o zmenách v dohode o brexite a „poistke“ © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*