Ukrajina dokončila všetky kroky na začatie prístupových rokovaní s EÚ

11. júna 2024

11.6.2024 (SITA.sk) – Ukrajina dokončila všetky potrebné kroky na začatie prístupových rokovaní s Európskou úniou do konca tohto mesiaca. Ako referuje web Ukrajinská pravda, na utorňajšej tlačovej konferencii v Berlíne to povedala predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyenová.

Šéfka výkonného orgánu EÚ pripomenula nedávne schválenie reformného plánu zo strany Ukrajiny, ktoré je podmienkou pre pridelenie mnohomiliardovej makrofinančnej pomoci Únie v nasledujúcich rokoch. V tejto súvislosti zdôraznila, že Ukrajina si zaslúži, aby sa o nej uvažovalo v rámci prístupových rokovaní s EÚ.

„Ukrajina splnila všetky kroky, ktoré sme si stanovili. A preto veríme, že EÚ by mala začať prístupové rozhovory s Ukrajinou do konca tohto mesiaca,“ povedala Von der Leyenová.

Európska komisia minulý týždeň podporila začiatok prístupových rozhovorov s Ukrajinou a Moldavskom. Mediálne správy zároveň naznačujú, že stáli predstavitelia členských krajín Európskej únie opäť neprijali rozhodnutie o odporúčaní Európskej komisie začať prístupové rozhovory s Ukrajinou do EÚ, keďže Maďarsko vznieslo námietky.

Viac k témam: Prístupové rokovania, ukrajinské členstvo v EÚ
Zdroj: SITA.sk – Ukrajina dokončila všetky kroky na začatie prístupových rokovaní s EÚ © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*