Ukrajina vyzvala na vylúčenie Ruska z OSN, jeho „ilegálna“ prítomnosť je poznačená vojnami a zaberaním iných území, tvrdí

27. decembra 2022

27.12.2022 (Webnoviny.sk) – Podpredseda ukrajinského parlamentu Oleksandr Kornijenko vyzval na vylúčenie Ruska z Organizácie Spojených národov (OSN). Členstvo Ruska v medzinárodnej organizácii je nelegitímne a „Ukrajina nebude mlčať“, napísal na sociálnej a mikroblogovacej sieti Twitter. Informuje o tom spravodajský portál denníka The Guardian.

Nelegálne okupuje kreslo

Kornijenkovo vyjadrenie odzrkadľuje pondelkové vyhlásenie ukrajinského ministerstva zahraničia, podľa ktorého Rusko od roku 1991 nelegálne okupuje kreslo stáleho člena Bezpečnostnej rady OSN, ktoré patrilo Sovietskemu zväzu.

Vojny a zaberanie území

Z právneho a politického hľadiska možno vyvodiť len jeden záver: Rusko je uzurpátorom kresla Sovietskeho zväzu v Bezpečnostnej rade OSN,“ uviedol rezort.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Tri desaťročia ruskej „ilegálnej“ prítomnosti v OSN boli podľa Kyjeva „poznačené vojnami a zaberaním území iných krajín“.

Viac k témam: rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: Webnoviny.sk – Ukrajina vyzvala na vylúčenie Ruska z OSN, jeho „ilegálna“ prítomnosť je poznačená vojnami a zaberaním iných území, tvrdí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*