Vallo navrhuje za nového náčelníka mestskej polície Gajdoša, exvyšetrovateľa v kauze Gorila

23. januára 2019

BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Primátor Bratislavy Matúš Vallo navrhuje za nového náčelníka mestskej polície Mareka Gajdoša, ktorý je verejnosti známy ako elitný vyšetrovateľ kauzy Gorila. Agentúru SITA o tom informovala Iveta Kešeľáková z Kancelária primátora Hlavného mesta SR Bratislava.

Majú spoločný cieľ a víziu

Ako informoval primátor Bratislavy Matúš Vallo, „otázku bezpečnosti v našom meste považujem za mimoriadne dôležitú a sľúbil som, že sa jej budeme náležite venovať. Som rád, že môžem predstaviť Mareka Gajdoša ako kandidáta na šéfa mestskej polície, ktorého predložím na schválenie na najbližšej februárovej schôdzi mestského zastupiteľstva. Mám minimálne tri dôvody, ktoré ma viedli k jeho navrhnutiu, a to sú profesijná minulosť, morálna integrita a spoločný pohľad na zmysel a fungovanie mestskej polície, aby bola viditeľnou rukou mesta„.

Marek Gajdoš na margo prijatia návrhu primátora Valla uviedol, že oceňuje zámery a snahu primátora a jeho tímu pri napĺňaní cieľa, ktorým je lepšia Bratislava, aby sa v nej obyvatelia cítili bezpečne, čo je spoločným cieľom a víziou, nielen zvýšením počtu policajtov, ale aj posilnenie ich kompetencie s cieľom systematického zlepšenia fungovania mestskej polície pri poskytovaní asistencie verejnosti.

Zabezpečujú verejný poriadok

Medzi základné povinnosti mestskej polície patrí zabezpečovanie verejného poriadku a ochrany životného prostredia, plnenie úloh zadávaných orgánmi samosprávy a tiež prevencia a poskytovanie asistencie verejnosti.

Hoci v Bratislave pôsobí najviac mestských policajtov spomedzi slovenských miest, pri prepočte na obyvateľov je v hlavnom meste na jedného mestského policajta až 1 589 obyvateľov, kým napríklad v Košiciach je to 1 014 a v Žiline približne 927.

Viac k témam: Gorila, Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy, primátor Bratislavy
Zdroj: Webnoviny.sk – Vallo navrhuje za nového náčelníka mestskej polície Gajdoša, exvyšetrovateľa v kauze Gorila © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*