Veronika Remišová nebude kandidovať na prezidentku, svoje rozhodnutie zdôvodnila

17. januára 2019

BRATISLAVA 17. januára (WebNoviny.sk) – Predsedníčka poslaneckého klubu opozičnej strany Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Veronika Remišová sa nebude v prezidentských voľbách uchádzať o post prezidentky Slovenskej republiky. Vyhlásila to na dnešnej tlačovej besede.

Nemôže potláčať korupciu

„V týchto voľbách kandidovať nebudem,“ uviedla s tým, že keď sa vrátila na Slovensko a vstúpila do politiky, tak práve preto, aby Slovensko bola krajina bez korupcie, kde právo a spravodlivosť platia pre všetkých rovnako, aby SR bola krajina, kde ľudia za svoje dane dostanú adekvátne služby. Podľa nej prezident nemôže zabezpečiť ani výkon spravodlivosti, ani lepšie fungovanie štátu, ani potláčať korupciu.

„Nemá na to právomoci, toto môžeme dosiahnuť len v parlamentných voľbách s novou nastolenou vládou,“ povedala. Zároveň si váži podporu občanov a záleží jej na Slovensku. „Cieľom je spravodlivé prosperujúce Slovensko,“ uzavrela s tým, že jej dnešné stanovisko je konečné.

OĽaNO podľa nej chce spájať a nie rozdeľovať. Remišová neuviedla, či v prípade, ak sa trojica kandidátov Róbert Mistrík, Zuzana Čaputová a František Mikloško nedohodne na spoločnom kandidátovi, postaví OĽaNO svojho kandidáta. Podľa nej je v záujme hnutia, aby sa trojica dohodla na jednom kandidátovi, ktorého potom OĽaNO podporí.

Prvé kolo prezidentských volieb sa uskutoční 16. marca. Ak ani jeden z kandidátov na prezidenta nezíska nadpolovičnú väčšinu platných hlasov oprávnených voličov, druhé kolo volieb hlavy štátu bude v sobotu 30. marca 2019. Súčasný prezident Andrej Kiska je vo funkcii do polovice júna 2019.

Kandidáti v prezidentských voľbách

Spomedzi doteraz známych kandidátov má podporu strán SaS a Spolu vedec Róbert Mistrík, Sme rodina postavila do súboja Milana Krajniaka, o post má záujem aj predseda Ľudovej strany Naše Slovensko Marian Kotleba. Spomedzi koaličných strán je známy iba kandidát Mosta-Híd Béla Bugár.

Pri Smere sa spomína eurokomisár Maroš Šefčovič. Kandidovať sa chystajú aj advokátka Zuzana Čaputová (Progresívne Slovensko), sudca Štefan Harabin, občiansky kandidát Radovan Znášik, analytici Juraj Zábojník a Eduard Chmelár, Róbert Švec zo Slovenského hnutia obrody aj podnikateľka Bohumila Tauchmanová.

Kandidatúru ohlásila riaditeľka módnej televízie Gabriela Drobová. Pôvodne bol medzi možnými kandidátmi i svedok únosu Michala Kováča ml. Oskar Fegyveres, ktorý sa však v novembri vzdal v prospech Františka Mikloška.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, Prezidentské voľby 2019 na Slovensku
Zdroj: Webnoviny.sk – Veronika Remišová nebude kandidovať na prezidentku, svoje rozhodnutie zdôvodnila © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*