Video: Nad mestom Yorba Linda sa rozpadlo lietadlo, jeho časti zapálili dom

4. februára 2019

YORBA LINDA 4. februára (WebNoviny.sk) – Päť ľudí zomrelo a dvaja utrpeli zranenia, keď sa v nedeľu malé lietadlo rozpadlo nad mestom Yorba Linda v južnej Kalifornii a jeho časti zasiahli a zapálili dom.

Medzi mŕtvymi sú pilot stroja a štyria obyvatelia domu – dve ženy a dvaja muži, uviedol predstaviteľ kancelárie šerifa okresu Orange Cory Martino. Podrobnosti o obetiach zatiaľ úrady nezverejnili.

Zasiahla ho hlavná kabína a motor

Podľa hovorcu Federálneho leteckého úradu (FAA) Allena Kenitzera dvojmotorové lietadlo Cessna 414A vzlietlo z mestského letiska vo Fullertone, zhruba dve desiatky kilometrov západne od miesta požiaru.

Dvojposchodový dom sa vznietil po tom, ako ho zasiahla hlavná kabína a jeden motor. Druhý motor dopadol na ulicu a zanechal dieru v asfalte, uviedol vyšetrovateľ z Národného úradu pre bezpečnosť dopravy (NTSB) Eliott Simpson s tým, že trosky lietadla boli popadané po štyroch blokoch.

Zsuzsová má na krku ďalšiu obžalobu, ide o prípad vraždy Basternáka

22.1.2020 (Webnoviny.sk) - Prokurátor úradu špeciálnej prokuratúry podal v stredu na Špecializovaný trestný súd ob...

Hasičom pomohol dážď

Zranené osoby previezli do nemocnice s popáleninami, uviedol zástupca náčelníka hasičov v okrese Orange Pokey Sanchez. Ľahšie zranenie ošetrili aj jednému hasičovi.

Pri hasení domu pomohol hasičom dážď. Požiarnici plánujú dom prehľadať pre prípad, že by sa tam nachádzali ďalšie obete, dodal Sanchez. NTSB bude vyšetrovať príčinu nešťastia.

Viac k témam: havária lietadla, obete, pád lietadla
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Nad mestom Yorba Linda sa rozpadlo lietadlo, jeho časti zapálili dom © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*