Video: NAKA zasahovala na Spiši, v prípade starej vraždy mafiána Novotného zadržala muža

22. januára 2019

BRATISLAVA 22. januára (WebNoviny.sk) – Na Spiši od utorkového rána zasahovala Národná kriminálna agentúra (NAKA). Ako polícia informuje na sociálnej sieti, policajti zadržali jednu osobu a prehľadali viaceré priestory v Spišskej Novej Vsi a v obci Studenec v Levočskom okrese. „Zaisťovacie úkony súvisia so 17 rokov starou vraždou. Vyšetrovateľ z nej práve obvinil dve osoby,“ uvádza polícia.

Chcel prebrať jeho biznis aj priateľku

Prípad sa týka Emila Novotného, ktorý podľa polície „pred 18 rokmi vládol podsvetiu v Spišskej Novej Vsi“. „Žil najmä z výpalného, úžery a vymáhania. V pláne mal prevádzkovať aj budúcu diskotéku, ktorá by mu zarobila ďalšie peniaze,“ informuje polícia s tým, že jeho postavenie v podsvetí mu pravdepodobne závidel Vladimír M. (57).

Ten mal záujem prebrať Novotnému nielen jeho biznis, ale aj jeho priateľku. „Jedinú cestu, ako to dosiahnuť, zrejme videl v odstránení silného konkurenta,“ konštatuje polícia s tým, že obvinený obeť niekoľko dní sledoval, aby zistil jeho každodenný režim.

Usmrtili ho piatimi strelami

Následne 29. augusta 2001 čakal na Jilemnického ulici v Spišskej Novej Vsi spolu so Slavomírom S. (44). Po tom, ako pár minút pred polnocou vystúpil Emil Novotný pred svojím domom z Mercedesu, Vladimír M. a Slavomír S. ho usmrtili piatimi strelami a ušli, informuje polícia.

Vyšetrovateľ oboch obvinil z vraždy, za ktorú im v prípade dokázania viny hrozí trest 12 až 15 rokov väzenia. „Vyšetrovateľ už pracuje na podnete na väzobné stíhanie Vladimíra M . So Slavomírom S. je vyšetrovateľ v kontakte a budú s ním vykonané ďalšie procesné úkony,“ dodal polícia na facebookovej stránke.

Viac k témam: NAKA Národná kriminálna agentúra, policajný zásah
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: NAKA zasahovala na Spiši, v prípade starej vraždy mafiána Novotného zadržala muža © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*