Video: Protesty proti prezidentovi na Haiti si už vyžiadali niekoľko mŕtvych a zranených

11. februára 2019

PORT-AU-PRINCE 11. februára (WebNoviny.sk) – Protesty proti prezidentovi na Haiti si vyžiadali už štyroch mŕtvych a desiatky zranených. Do ulíc hlavného mesta Port-au-Prince a tiež ďalších miest vyšli počas štyroch dní tisíce ľudí, ktorí pálili pneumatiky a hádzali kamene.

Nespokojní prívrženci opozície požadujú, aby Jovenel Moise odstúpil. Politika a ďalších predstaviteľov krajiny obviňujú z korupcie. Nepokoje prinútili starostov niekoľkých miest zrušiť karnevalové slávnosti naplánované na začiatok marca.

Opozícia podporila protesty po správach, že bývalí ministri a ďalší zástupcovia krajiny údajne spreneverili požičané financie od Venezuely. V súdnych správach sa tiež uvádza, že do „nezrovnalostí“ bol zapojený aj Moise.

Haiti je najchudobnejšia krajina v Karibiku, pričom 60 percent populácie žije z menej ako dvoch dolárov na deň (v prepočte 1,76 eura).

Kim Čong-un sa po neúspešnom summite s Trumpom chystá stretnúť s Putinom

MOSKVA 16. apríla (WebNoviny.sk) - Kedy a kde sa bude konať summit ruského prezidenta Vladimira Putina a severokórejského vodcu Kim Čong-una, stále nie je jasné....

Viac k témam: protesty
Zdroj: Webnoviny.sk – Video: Protesty proti prezidentovi na Haiti si už vyžiadali niekoľko mŕtvych a zranených © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*