Vo Floride sa po zrážke dvoch kamiónov vznietila nafta, nehoda si vyžiadala sedem obetí

4. januára 2019

FORT LAUDERDALE 4. januára (WebNoviny.sk) – Na diaľnici v americkom štáte Florida sa zrazili dva kamióny a dve osobné autá, pričom z vozidiel vytiekla nafta, ktorá sa vznietila. Incident si vyžiadal sedem mŕtvych.

Nehoda sa stala na medzištátnej diaľnici 75, zhruba 1,5 kilometra južne od mesta Alachua pri Gainesville. Na cestu sa pri nej podľa úradov vylialo takmer 190 litrov nafty. Miestny denník Gainesville Sun informoval, že niekoľko ďalších osôb hospitalizovali, pričom niektoré z nich boli v kritickom stave.

Úrady vyšetrujú incident ako vraždu, ale neuviedli prečo. Hovorca floridskej diaľničnej hliadky sa pre agentúru AP v telefonickom rozhovore vyjadril, že ich hlavnými prioritami sú dôkladné vyšetrovanie a identifikácia mŕtvych. Či obete zahynuli v dôsledku zrážky alebo požiaru, nie je známe a mohlo by to skomplikovať identifikáciu, vyjadril sa Patrick Riordan.

Po ďalších možných obetiach, ktoré by sa mohli nachádzať v neďalekom lese, pátra vrtuľník. Požiar na ceste už uhasili. Oheň bol podľa úradov taký intenzívny, že zničil časti diaľnice. Jej úsek v oboch smeroch uzavreli, čo viedlo k značným zdržaniam.

Viac k témam: hromadná dopravná nehoda, nafta, požiar
Zdroj: Webnoviny.sk – Vo Floride sa po zrážke dvoch kamiónov vznietila nafta, nehoda si vyžiadala sedem obetí © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*