Výbor Európskeho parlamentu sa bude zaoberať vraždou Kuciaka, na rokovanie pozval aj prokuratúru

23. januára 2019

BRATISLAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Výbor Európskeho parlamentu pre finančnú trestnú činnosť, vyhýbanie sa daňovým povinnostiam a daňové úniky bude mať vo štvrtok na programe diskusiu „Podozrenia z finančných podvodov, daňových únikov a vyhýbania sa daňovým povinnostiam na Slovensku“.

Ako ďalej agentúru SITA informovala Informačná kancelária EP na Slovensku, diskusia sa bude konať v kontexte vraždy novinára Jána Kuciaka, ktorý sa týmito témami zaoberal.

„Výbor si pozval zástupcov generálnej prokuratúry, špeciálnej prokuratúry, finančného riaditeľstva ako aj portálu Aktuality.sk,“ informovala kancelária. Konkrétne sa na diskusii zúčastnia šéfredaktor Aktuality.sk Peter Bárdy, prokurátor Úradu špeciálnej prokuratúry Maroš Žilinka, prokurátor Radovan Kajaba z Generálnej prokuratúry SR a zástupcovia Finančného riaditeľstva SR Ladislav Hanniker a Ľubomír Provazník.

Jána Kuciaka a Martinu Kušnírovú zavraždili v obci Veľká Mača 21. februára 2018. V súvislosti s týmto prípadom sa udiali viaceré personálne zmeny vo vláde SR a do ulíc vyšli desaťtisíce protestujúcich občanov. Kuciak pracoval ako investigatívny redaktor pre portál Aktuality.sk, pričom sa venoval ekonomickej trestnej činnosti.

Viac k témam: Európsky parlament, Výbor Európskeho parlamentu pre finančnú trestnú činnosť
Zdroj: Webnoviny.sk – Výbor Európskeho parlamentu sa bude zaoberať vraždou Kuciaka, na rokovanie pozval aj prokuratúru © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*