Vystúpenie Matoviča bol hnoj, reaguje Glváč a žiada vysvetlenie k spojeniu Aleny Zs. a Lipšica

15. januára 2019

BRATISLAVA 15. januára (WebNoviny.sk) – Utorková tlačová beseda Igora Matoviča je podľa podpredsedu NR SR Martina Glváča hnoj. Ako sa uvádza v stanovisku Glváča, ktoré agentúre SITA poskytol Martin Čambalík z kancelárie podpredsedu NR SR, daňový kriminálnik a usvedčený klamár vôbec nevie, o čom hovorí.

Podáva trestné oznámenie

„Podávam trestné oznámenie a toto si tento vagabund na povale u svojej babky už neukryje. Páni Matovič a Lipšic (OĽaNO – NOVA) verejnosť neoklamú. Vystúpenie Matoviča dokázalo, že tu funguje organizovaná skupina s jediným cieľom, prekryť randenie Daniela Lipšica s podozrivou A. Zs. Je nechutné, že po tom všetkom sa účelovo ponúkol Kuciakovcom, aby mal prístup k spisu ako ich advokát. Vyzývam Matoviča, aby okamžite vysvetlil túto nehoráznosť,“ píše Glváč v stanovisku.

Matovič v utorok totiž vyzval premiéra Petra Pellegriniho, aby Glváča stiahol zo všetkých funkcií, po tom, čo vyšlo najavo, že komunikoval na sociálnej sieti s objednávateľkou vraždy novinára a jeho priateľky.

Upozorňoval na podozrivé kontakty

Na základe výzvy generálneho prokurátora sa Glváč nebude ďalej verejne vyjadrovať vzhľadom k prebiehajúcemu vyšetrovaniu, ktoré má podľa neho evidentne niekto záujem manipulovať a mariť.

„Na rozdiel od pána Lipšica, som ja na podozrivé kontakty upozorňoval príslušné orgány, postupoval som podľa ich pokynov a vždy za prítomnosti tretích osôb. Ako právnik viem, kedy budem môcť povedať viac a garantujem, že Matovičovci potom sklapnú,“ zdôrazňuje Glváč, podľa ktorého je zaujímavé, že tento daňový podvodník a klamár sa neobracia so svojou výzvou na Daniela Lipšica, ani na Juraja Drobu, Richarda Sulíka, ktorý raňajkoval u Mariana Kočnera, či ďalších.

Podpredseda parlamentu Martin Glváč nemá podľa predsedu OĽaNO Igora Matoviča právo zastávať vysoký ústavný post po tom, čo vyšlo najavo, že komunikoval na sociálnej sieti s objednávateľkou vraždy novinára a jeho priateľky.

Výzva pre premiéra

Matovič vyzval premiéra Petra Pellegriniho, aby Glváča stiahol zo všetkých funkcií. Ak tak neurobí, je len bábkou v rukách Roberta Fica. „Verím, že nedovolíte, aby zastával také posty človek, ktorý si písal s mafiánskou štetkou,“ vyhlásil. Zároveň Matovič vyzval predsedu NR SR Andreja Danka, aby nechal Glváča odvolať z funkcií v NR SR

Podľa medializovaných informácií komunikovala Alena Zs., obvinená v kauze Kuciak, za posledné roky s viacerými vplyvnými ľuďmi.

Medzi nimi sú námestník generálneho prokurátora pre netrestný úsek René Vanek, podpredseda NR SR Martin Glváč, predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár, predseda Bratislavského samosprávneho kraja (BSK) Juraj Droba a predseda parlamentu Andrej Danko (SNS).

Polícia však archivovanú komunikáciu získala z jej zadržaného mobilného telefónu a počítača po tom, ako sa dali zariadenia preskúmať znalcami.

Viac k témam: OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti, vražda novinára
Zdroj: Webnoviny.sk – Vystúpenie Matoviča bol hnoj, reaguje Glváč a žiada vysvetlenie k spojeniu Aleny Zs. a Lipšica © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*