Za smrť môjho manžela môže televízia, tvrdí vdova po zavraždenom starostovi Gdanska Adamowiczovi

23. januára 2019

VARŠAVA 23. januára (WebNoviny.sk) – Vdova po zavraždenom poľskom starostovi viní z jeho smrti „nenávistnú rétoriku“ vo vládou kontrolovanej televízii. Magdalena Adamowiczová v rozhovore zverejnenom v utorok na portáli Onet.pl uviedla, že za smrť jej manžela – starostu Gdanska Pawla Adamowicza – nesie zodpovednosť stanica TVP.

„Môjho manžela zabili slová. Zodpovedná je TVP. Myslím si to. Nenávistná rétorika, to, ako ho ukazovali, to všetko malo vplyv na rozhodnutie vraha vybrať si Pawla za svoju obeť,“ uviedla Adamowiczová.

Adamowicz zomrel 14. januára po tom, čo ho počas charitatívnej akcie bodol útočník do srdca a do brucha. Adamowicz po prevoze do nemocnice absolvoval päťhodinovú operáciu, svojim zraneniam však podľahol.

Útočníkom bol v minulosti odsúdený kriminálnik, ktorý svoj čin nazval politickou pomstou a vyjadril sa, že je odporcom politickej strany Občianska platforma (OP).

Nenávisť voči tejto strane odôvodňoval aj tým, že počas jej vlády ho väznili za bankové lúpeže. OP je hlavnou opozičnou silou proti vládnucej nacionalistickej strane Právo a spravodlivosť (PiS) . Adamowicz, v minulosti známy disident a člen Solidarity, bol popredným politikom OP.

TVP aj v deň vraždy starostu odvysielala program, v ktorom obvinila OP zo všetkej agresie vo verejnej sfére. Televízia následne uviedla, že bude žalovať každého, kto naznačí, že jej programy prispeli k vražde starostu. „Nech teda žalujú mňa,“ odkázala stanici v rozhovore Adamowiczová, ktorá je povolaním právničkou.

Viac k témam: útok nožom
Zdroj: Webnoviny.sk – Za smrť môjho manžela môže televízia, tvrdí vdova po zavraždenom starostovi Gdanska Adamowiczovi © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*