Zadržali Trumpovho spolupracovníka Stonea v kauze údajného zásahu Ruska do prezidentských volieb

25. januára 2019

WASHINGTON 25. januára (WebNoviny.sk) – Americké úrady zatkli blízkeho spolupracovníka prezidenta Donalda Trumpa Rogera Stonea v rámci vyšetrovania údajného zasahovania Ruska do prezidentských volieb, ktoré vedie špeciálny prokurátor Robert Mueller.

Politického konzultanta, lobistu a stratéga, ktorý krátko pracoval na Trumpovej prezidentskej kampani pred voľbami v roku 2016, zadržali v piatok ráno počas razie v jeho dome vo Fort Lauderdale na Floride.

Poškodenie Clintonovej kampane

Stone čelí obvineniam v siedmich bodoch obžaloby vrátane marenia vyšetrovania, ovplyvňovania svedkov a klamania Kongresu a ešte v piatok by sa mal postaviť pred súd.

Súdne dokumenty v Stoneovom prípade poskytujú podrobnosti o tom ako sa pracovníci Trumpovej kampane v lete 2016 aktívne usilovali o politické výhody zo zverejnenia ukradnutých materiálov poškodzujúcich kampaň Hillary Clintonovej.

Podľa dokumentov poprednému predstaviteľovi kampane „nakázali“, aby kontaktoval Stonea a spýtal sa ho na dodatočné zverejňovanie a na „ďalšie poškodzujúce informácie“, ktoré mal sever WikiLeaks „v súvislosti s Clintonovej kampaňou“.

Reakcia Bieleho domu

Na Stoneovo zadržanie už reagoval aj Biely dom. Jeho hovorkyňa Sarah Huckabee Sanders uviedla, že zadržanie niekdajšieho poradcu s prezidentom nemá nič spoločné.

Stone je šiestym Trumpovým poradcom a už 34. človekom obvineným v rámci Muellerovho vyšetrovania. To odhalilo viaceré kontakty medzi Trumpovými spolupracovníkmi a Ruskom počas kampane aj počas prechodného obdobia medzi voľbami a jeho vymenovaním, ako aj úsilie niektorých osôb o zatajenie tejto komunikácie.

Viac k témam: prezidentské voľby v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Zadržali Trumpovho spolupracovníka Stonea v kauze údajného zásahu Ruska do prezidentských volieb © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*