Zuzana Čaputová sa rozlúčila s generálmajorom Ondřejom Novosadom, vyzdvihla jeho pôsobenie v zahraničných misiách

16. februára 2023

16.2.2023 (SITA.sk) – Prezidentka SR Zuzana Čaputová sa dnes v Prezidentskom paláci rozlúčila s generálmajorom Ondřejom Novosadom, ktorý odchádza po 42 rokoch práce v ozbrojených silách do civilu. Počas tohto obdobia podľa prezidentky preukázal odborné i morálne kvality, svedomitosť, statočnosť, a predovšetkým schopnosť nadradiť verejný záujem a záujem krajiny nad vlastné ambície, pohodlie či osobný prospech.

Ondřej Novosad začínal u ženistov a súčasťou jeho vojenskej kariéry bolo podľa prezidentky aj štúdium doma i v zahraničí, konkrétne v Spojenom kráľovstve či v USA, kde si zvyšoval svoju odbornú i jazykovú kvalifikáciu.

Osobitne chcem vyzdvihnúť vaše pôsobenie v zahraničných misiách – vo východnom Slavónsku, v Kosove či v operácii Iracká sloboda, kde ste boli prvým veliteľom slovenského kontingentu. Rovnako úspešná bola vaša práca v štruktúrach, ktoré sa venujú koordinácii a riadeniu našich jednotiek pôsobiacich vo svete,“ uviedla v príhovore Čaputová, podľa ktorej odchádza Novosad do výslužby v zložitej bezpečnostnej situácii, ktorá nám však zároveň pripomenula niekoľko zásadných vecí.

Viac k témam: generálmajor, ozbrojené sily, Prezidentka SR, Prezidentský palác
Zdroj: SITA.sk – Zuzana Čaputová sa rozlúčila s generálmajorom Ondřejom Novosadom, vyzdvihla jeho pôsobenie v zahraničných misiách © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*