Dôležitá správa! Na Slovensku sa môžu definitívne uvoľniť opatrenia, kedy sa tak stane?

8. apríla 2021

Je rozhodnuté! Pandemická situácia na Slovensku a čísla nakazených či hospitalizovaných podľa ministerstva zdravotníctva konečne definitívne umožňujú výrazné uvoľnenie opatrení.

Situácia ohľadom šírenia koronavírusu sa zlepšila. Podľa oficiálnych štatistík, ktoré uverejnilo ministerstvo zdravotníctva, môžeme na Slovensku konečne výrazne uvoľniť opatrenia. Čierne okresy dokonca už máme len dva, a to Poprad a Kysucké Nové Mesto.
V týchto okresoch je stále potrebný test nie starší ako sedem dní aj do prírody. Na celom Slovensku je stále zákaz cestovať medzi okresmi.

Slovensko síce ostáva naďalej v čiernej fáze, no ministerstvo zdravotníctva informovalo, že do bordovej fázy, teda III. stupňa varovania, by sme mohli prejsť 19. apríla, teda o dva týždne. „Pod hranicou 3000 hospitalizovaných pacientov s ochorením covid-19 sme už niekoľko dní, ak udržíme pozitívny vývoj poklesu v číslach, postupne sa Slovensko môže prepnúť do takzvanej bordovej farby už 19. apríla,“ hovorí ministerstvo.

Od 19. apríla sa podľa Covid automatu môžeme tešiť na otvorenie okresov a možnosť vycestovať do prírody aj mimo toho svojho, na návrat ďalších ročníkov do škôl, možnosť pracovať mimo domova, bohoslužby, posilňovne, wellness centrá, bazény, plavárne, výstavné siene, galérie či múzeá. Dôležité však je, že sa otvoria obchody a obchodné centrá či ubytovacie zariadenia.

Tatar má už 200 asistencií NHL a tešil sa z triumfu Montrealu, Vegas si zaistil miestenku v play-off (video)

22.4.2021 (Webnoviny.sk) - Slovenský hokejový útočník Tomáš Tatar sa prezentoval dvoma asistenciami pri stre...

Konzílium odborníkov navyše ešte rozhoduje o pozitívnych zmenách v Covid automate, ktoré by mali ešte viac vrátiť život do normálu, či o novej stratégii testovania, ktoré by sme už nemali absolvovať v takom množstve a tak často ako doteraz.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*