Európski politici odsúdili ďalšie smrtiace ruské útoky. Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím, uviedol český prezident Pavel

8. júla 2024

8.7.2024 (SITA.sk) – Viacerí európski lídri a poprední politici odsúdili pondelňajšie ruské raketové útoky voči viacerých ukrajinským mestám, pri ktorých prišli o život desiatky ľudí a množstvo ďalších osôb utrpelo zranenia.

Potreba naďalej podporovať Ukrajinu

Estónska premiérka Kaja Kallasová uviedla, že zábery, ktoré v pondelok prichádzajú z Kyjeva, sú „šokujúce“ a pripomínajú, prečo svet potrebuje naďalej podporovať Ukrajinu. Referuje o tom web news.sky.com.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Taliansky minister zahraničných vecí Antonio Tajani označil raketové útoky na ukrajinskú metropolu za „vojnové zločiny“, ktoré by malo „odsúdiť celé medzinárodné spoločenstvo“.

Vyjadrenie českého prezidenta

Český prezident Petr Pavel označil útoky za „neospravedlniteľné“ a povedal, že sú „dôkazom toho, že Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím“.

„Momentálne letím na samit NATO, kde očakávam konsenzus, že všetci vnímame Rusko ako najväčšiu hrozbu, na ktorú musíme byť dôkladne pripravení,“ napísal v príspevku pre platforme X.

„Železná“ podpora

Britský minister zahraničných vecí David Lammy medzitým povedal, že útok na detskú nemocnicu Ochmatdyt v Kyjeve bol „hrozivým útokom na ukrajinských civilistov“, a zopakoval, že podpora Ukrajiny zo strany Spojeného kráľovstva bude naďalej „železná“.

Nový britský premiér Keir Starmer predtým poznamenal, že ruské útoky na nemocnicu sú ukážkou tej najväčšej „skazenosti“ Ruska.

Zobraziť fotogalériu k článku:
Vojna na Ukrajine v júli 2024 (fotografie)

Viac k témam: pomoc Ukrajine, Raketový útok, rusko-ukrajinský konflikt, ruský útok
Zdroj: SITA.sk – Európski politici odsúdili ďalšie smrtiace ruské útoky. Putinovo Rusko sa nezastaví pred ničím, uviedol český prezident Pavel © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*