Horúca správa! Oddnes sa do práce nedostanete, ako získať výnimku a kedy sa zavrú podniky?

3. marca 2021

Vláda oddnes prikázala Slovákom pracovať výlučne len z domu. Po ceste do práce čakajte veľké kontroly a vysoké pokuty. Ako im predísť a vôbec mať možnosť do nej vycestovať?

Od 3. marca (streda) platia nové opatrenia, ktoré sa významne podpíšu aj pod možnosť vykonávať svoje zamestnania pre Slovákov. Oddnes je totiž prikázaná práca z domu a porušenia nariadenia sa budú pri veľkých kontrolách mimoriadne prísne pokutovať.

Do práce môže ísť len veľmi malá časť Slovákov. Výnimku majú len tí, ktorí ju v žiadnom prípade nemôžu vykonávať z domu. Na to však potrebujete aj špeciálne potvrdenie od zamestnania. To musí obsahovať vysvetlenie dôvodu nutnosti takejto práce, miesto výkonu práce či dokonca presný pracovný čas.

Na cestu do práce potrebujete test. V čiernom a bordovom okrese test nemá byť starší ako 7 dní, v tmavoružovom stačí mať nový test raz za dva týždne. Výnimku majú ľudia, ktorí prekonali covid pred nie viac ako tromi mesiacmi, alebo zaočkovaní, ktorí dostali obe dávky vakcíny a odvtedy uplynulo aspoň 14 dní.

Zanikne Európska superliga? Anglické kluby po vlne kritiky vycúvali z pompézneho projektu

21.4.2021 (Webnoviny.sk) - Pompézny projekt elitnej klubovej futbalovej súťaže Európy sa zrejme nedočká reálneho naplnenia v praxi. Aspoň nie za účasti anglických klubov....

Ministerstvo práce zverejnilo návrh potvrdenia zamestnávateľa s určením pracovného času a miesta výkonu práce zamestnanca. Potvrdenie budú potrebovať od 3. marca zamestnanci, ktorí nemôžu pracovať z domu.

Vláda plánuje zriadiť e-mailovú adresu, nonstop linku a webovú stránku, kde budú môcť ľudia nahlasovať prípadné porušovania protiepidemických opatrení na pracovisku. Kedy sa takýto e-mail či nonstop linka zriadi, zatiaľ nevieme.

Ak sa najbližšie tri týždne neprejavia pozitívne výsledky momentálnych opatrení, na Slovensku by malo dôjsť podľa návrhu odborníkov z rokovania s premiérom Matovičom, ktorý schválila dokonca aj vláda, k prísnemu lockdownu. Počas neho by malo prísť aj k uzatvoreniu Slovenska, teda aj zatvoreniu podnikov.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*