Koronavírus môže ovplyvniť termín parlamentných volieb v Poľsku, informoval o tom prezident Duda

29. marca 2020

29.3.2020 (Webnoviny.sk) – Ak sa bude nový koronavírus v Poľsku ďalej šíriť a v krajine budú platiť prísne izolačné opatrenia, môže to ovplyvniť termín prezidentských volieb.

Poľský prezident Andrzej Duda v sobotu povedal, že ak bude súčasná situácia pretrvávať, termín volieb, ktorý je zatiaľ stanovený na 10. mája, nemusí byť realistický. Dudove vyjadrenie je prvým náznakom zo strany vedenia štátu, že by sa voľby nemuseli konať podľa plánov.

Viac o téme: Koronavírus

Opozícia v parlamente vyzvala na odklad volieb, no vládnuca strana Právo a spravodlivosť (PiS) tvrdí, že na to nevidí dôvod. V sobotu sa jej podarilo v parlamente presadiť zmeny volebného zákona, aby mohli osoby v karanténe, chorí a starší hlasovať na diaľku.

Podľa údajov Johns Hopkins University zaznamenali v Poľsku 1 717 prípadov nákazy novým koronavírusom a 19 ním spôsobených úmrtí.

Francúzsko začína uvoľňovať opatrenia na hraniciach, námatkové kontroly nahradia tie hraničné

24.5.2020 (Webnoviny.sk) - Francúzsko uvoľňuje svoje opatrenia na hraniciach, ktoré zaviedlo pre pandémiu nového koronavírusu.Od pondelka ruší hraničné kontroly...

Viac k témam: COVID-19, Koronavírus, parlamentné voľby v Poľsku
Zdroj: Webnoviny.sk – Koronavírus môže ovplyvniť termín parlamentných volieb v Poľsku, informoval o tom prezident Duda © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*