Ktoré politické strany si Slováci najviac googlia? OĽaNO je tretie a strana Smer-SD druhá

19. septembra 2023

19.9.2023 (SITA.sk) – Hnutie Progresívne Slovensko (PS) je najvyhľadávanejším politickým subjektom slovenského Googlu za uplynulý týždeň. Zobrazilo sa v 36 percentách vyhľadávaní.

Za ním nasleduje strana Smer-SD s 32 percentami vyhľadávaní a tretím najvyhľadávanejším je s väčším odstupom hnutie OĽaNO (14%). Ako informovala spoločnosť Google, Slováci si googlili aj hnutie Republika (10%) a Kresťanskodemokratické hnutie (8%).

Najvyhľadávanejším politikom na slovenskom Googli je za uplynulý týždeň líder strany Smer-SD Robert Fico, ktorému patrí 40 percent vyhľadávaní. Druhým najvyhľadávanejším menom spomedzi politikov je predseda PS Michal Šimečka s 28 percentami vyhľadávaní.

Slováci si googlili aj lídra strany Sme rodina Borisa Kollára (13%), predsedu Hlasu Petra Pellegriniho (11%) a lídra hnutia Republika Milana Uhríka (8%).

Viac k témam: líder strany Sme rodina, líder strany Smer-SD, Predčasné voľby na Slovensku 2023, predseda Hlasu, predseda PS, Prieskum
Zdroj: SITA.sk – Ktoré politické strany si Slováci najviac googlia? OĽaNO je tretie a strana Smer-SD druhá © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*