Lukašenko vníma Rusko ako spojenca a povedal, v akom prípade by Bielorusko zautočilo na Ukrajinu

16. februára 2023

16.2.2023 (SITA.sk) – Bielorusko nepošle svojich vojakov na Ukrajinu, pokiaľ krajinu nenapadne. Vo štvrtok to vyhlásil bieloruský vodca Alexander Lukašenko. „Sme mierumilovní ľudia, vieme, čo je vojna, a nechceme vojnu,“ povedal prezident na tlačovej konferencii v Minsku, na ktorej sa zúčastnili novinári z vybraných médií vrátane spravodajskej televízie CNN.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V žiadnom prípade nepošleme našich vojakov na Ukrajinu, kým nespáchate agresiu voči Bielorusku,“ povedal Lukašenko a dodal, že je treba si pamätať, že „Rusko je náš spojenec, právne, morálne a politicky“. Rusko ho podľa jeho slov nikdy nepožiadalo o to, aby išli do spoločnej vojny na Ukrajine.

Lukašenko je blízky spojenec ruského vodcu Vladimira Putina. Hovorca Kremľa Dmitrij Peskov vo štvrtok uviedol, že sa prezidenti v piatok stretnú v Rusku.

Bielorusko a Rusko udržiavajú spoločné zoskupenie vojenských síl. Rusko využilo Bielorusko ako jeden zo vstupných bodov pre začatie svojej invázie na Ukrajinu vo februári 2022.

Viac k témam: Kremeľ, rusko-ukrajinský konflikt
Zdroj: SITA.sk – Lukašenko vníma Rusko ako spojenca a povedal, v akom prípade by Bielorusko zautočilo na Ukrajinu © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*