Palestína chce chrániť Západný breh Jordánu, o pomoc požiadala Organizáciu Spojených národov

29. januára 2019

RAMALLÁH 29. januára (WebNoviny.sk) – Palestína požiadala Organizáciu Spojených národov (OSN), aby na Západný breh Jordánu a do východného Jeruzalema vyslala permanentnú medzinárodnú jednotku.

Utorňajšia žiadosť sa objavila deň po tom, ako Izrael uviedol, že po 20 rokoch ukončí pozorovateľskú misiu v meste Hebron. Zástupca Palestíny Saíb Irikát vyhlásil, že OSN „by mala garantovať bezpečnosť a ochranu palestínskemu ľudu, a to až do konca izraelskej vojenskej okupácie“.

Kancelária izraelského premiéra Benjamina Netanjahua predtým potvrdila, že nepredĺži mandát Dočasnej medzinárodnej misie v Hebrone (TIPH).

„Nedovolíme ďalšie pokračovanie činnosti medzinárodných jednotiek, ktoré konajú proti nám,“ uviedla vo vyhlásení. V meste žije vyše 200-tisíc Palestínčanov a niekoľko stoviek radikálnych židovských osadníkov, o ktorých bezpečnosť sa starajú tisícky vojakov.

Viac k témam: Izrael, OSN Organizácia spojených národov
Zdroj: Webnoviny.sk – Palestína chce chrániť Západný breh Jordánu, o pomoc požiadala Organizáciu Spojených národov © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*