Parlament si minútou ticha uctil epidemiológa Krčméryho a historika Kučeru

22. decembra 2022

22.12.2022 (Webnoviny.sk) – Minútou ticha si vo štvrtok uctili poslanci Národnej rady SR zosnulého popredného slovenského epidemiológa a infektológa Vladimíra Krčméryho a historika Matúša Kučeru.

V utorok 20. decembra večer zomrel popredný slovenský epidemiológ a infektológ Vladimír Krčméry. Mal 62 rokov. Prof. MUDr. Vladimír Krčméry, DrSc. Sa narodil 23. júla 1960 v Bratislave. Bol slovenský lekár, vedec – odborník na tropickú medicínu, infektológiu, onkológiu, univerzitný profesor, zakladateľ zdravotníckych, sociálnych zariadení a zahraničných humanitárnych misií v rozvojových krajinách. Je zakladateľom súkromnej Vysokej školy zdravotníctva a sociálnej práce sv. Alžbety v Bratislave (VŠZaSP), kde v rokoch 2002 – 2013 pôsobil aj ako rektor.

Historik Matúš Kučera zomrel 15. decembra. Poslanci si ho uctili na návrh poslanca Maroša Kondróta (Smer-SD). Kučera bol slovenský historik, odborník na stredoveké dejiny, spisovateľ, vysokoškolský pedagóg, bývalý politik a diplomat.

Viac k témam: Minúta ticha, Rokovanie NR SR, Úmrtie, Úmrtie Vladimíra Krčméryho
Zdroj: Webnoviny.sk – Parlament si minútou ticha uctil epidemiológa Krčméryho a historika Kučeru © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*