Policajta, ktorý v roku 2014 vystrelil na Michaela Browna dvanásť guliek, neobvinia

31. júla 2020

31.7.2020 (Webnoviny.sk) – Prokuratúra v americkom meste St. Louis rozhodla, že nevznesie obvinenia voči bývalému policajtovi, ktorý v roku 2014 zastrelil čierneho tínedžera. Informuje o tom spravodajský portál BBC.

Zabitie Michaela Browna vo Fergusone vtedy vyvolalo celonárodné protesty a viedlo aj ku vzniku hnutia Black Lives Matter. V súčasnosti pritom Spojenými štátmi opäť zmietajú protesty proti rasizmu a policajnej brutalite, ktoré vyvolala májová smrť Georgea Floyda v rukách minneapoliskej polície.

Vyšetrovanie neprinieslo dostatok dôkazov

Päť mesiacov trvajúce opätovné vyšetrovanie prípadu Michaela Browna podľa prokuratúry neprinieslo dostatok dôkazov na vznesenie obvinení z vraždy alebo zabitia voči bývalému policajtovi Darrenovi Wilsonovi.

Ministerstvo spravodlivosti v roku 2015 konštatovalo, že strieľal v sebaobrane.

Za znečistenie vôd Maurícia musí niesť niekto zodpovednosť, premiér žiada finančné odškodnenie

13.8.2020 (Webnoviny.sk) - Africký ostrovný štát Maurícius nachádzajúci sa v juhozápadnej časti Indického oceána žiada odškodnenie od vlastníkov japonskej lode, ktorá uvi...

„Môžeme bez dôvodných pochybností dokázať, že sa stal zločin? Odpoveď je nie,“ skonštatoval počas tlačovej konferencie nový prokurátor Wesley Bell, podľa ktorého však vyšetrovanie policajta neospravedlňuje.

„Je množstvo bodov, v ktorých mohol Darren Wilson v tej situácii konať inak, a keby tak urobil, Michael Brown mohol byť stále nažive,“ uviedol.

Mladík mal sedem strelných rán

Presné okolnosti, čo sa toho dňa stalo, nie sú jasné a spochybňuje ich polícia, svedkovia i rodinní príslušníci. Isté podľa BBC je, že okolo poludnia 9. augusta 2014 Wilson, ktorý sa viezol v policajnom aute, zbadal Browna s kamarátom, ako kráčajú po ulici.

O niekoľko minút neskôr bol 18-ročný Brown mŕtvy, pričom utrpel najmenej sedem strelných rán. Jeho telo ležalo na ulici asi štyri hodiny. Wilson vystrelil celkovo 12 guliek, no vyšetrovatelia si nie sú istí, koľko z nich zasiahlo Browna.

Podľa svedkov mal Brown ruky nad hlavou, keď ho policajt zastrelil, no vyšetrovatelia tvrdia, že dôkazy naznačujú, že to nie je pravda.

Viac k témam: Black Lives Matter, policajt, rasizmus, Zabitie Georgea Floyda – protesty v USA
Zdroj: Webnoviny.sk – Policajta, ktorý v roku 2014 vystrelil na Michaela Browna dvanásť guliek, neobvinia © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*