Bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu zakázali používať Twitter, môžu za to jeho príspevky

31. júla 2020

31.7.2020 (Webnoviny.sk) – Sociálna a mikroblogovacia sieť Twitter natrvalo zakázala používať jej služby bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu. Podľa vyjadrenia spoločnosti David Duke opakovane porušuje nariadenia týkajúce sa „nenávistných prejavov“.

Zákaz dostal aj od YouTube

Twitter zmenil svoju politiku v marci a už používateľom neumožňuje zdieľať odkazy na príspevky, ktoré obsahujú nenávistné prejavy.

Podľa Ligy proti hanobeniu (ADL) je Duke „pravdepodobne najznámejší rasista a antisemita v Amerike“. V júni dostal zákaz aj od služby YouTube.

Nenávistné príspevky na Twitteri

Jeho posledný tweet súvisel s rozhovorom, ktorý mal s Germarom Rudolfom, ktorého v Nemecku odsúdili za popieranie holokaustu.

Kyselica skončil na poste štátneho tajomníka, Matovičova vláda ho oficiálne odvolala

12.8.2020 (Webnoviny.sk) - aktualizované 12. augusta, 11:55Vláda SR v stredu odvolala z funkcie štátneho tajomníka rezo...

V predchádzajúcich príspevkoch zas napríklad tvrdil, že odhalí „systematickú rasovú lož“ alebo že „odhalil násilie voči bielym ľuďom“ zo strany židovských médií.

Viac k témam: Ku klux klan, rasizmus, šírenie nenávisti
Zdroj: Webnoviny.sk – Bývalému lídrovi Ku-Klux-Klanu zakázali používať Twitter, môžu za to jeho príspevky © SITA Všetky práva vyhradené.

Daj vedieť svojím priateľom

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *


*